Engelsiz Bankacılık

Alternatif Bank olarak engelli müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimize erişimlerini kolay hale getirebilmek adına başlattığımız uygulamalarımızı geliştirmeye devam ediyoruz.

Alternatif Bank ile Engelsiz Bankacılık

Engelli vatandaşlarımızın günlük hayatta yaşamakta olduğu zorluklar, ülkemizin en kritik toplumsal sorunlarından biridir. Alternatif Bank olarak “Daima İleri” anlayışımız doğrultusunda engelli vatandaşlarımızın ürün ve hizmetlerimize daha kolay ve çağdaş bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla başlattığımız çalışmalarımızı hızla geliştirmeye devam ediyoruz.

Mevcut ATM’lerimize ilave olarak hizmete aldığımız engelli dostu ATM’lerimiz, hem görme engelli müşterilerimiz hem de ortopedik engelli müşterilerimizin kullanımına uygun hale getirilmiştir.

Görme engelli müşterilerimize kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla sesli yönlendirmeler eklediğimiz ATM’lerimiz sayesinde, görme engelli müşterilerimiz yönetmelikte belirtilen finansal işlemleri yapabilir duruma gelmiştir. ATM'lerimizin üzerine ayrıca, Braille alfabesi ile yazılmış yönlendirme etiketleri de yapıştırılmıştır.

İşitme engelli müşterilerimizin Müşteri İletişim Merkezi hizmetlerinden yararlanmak için yardım alabilecekleri online destek uygulamamızı da hayata geçirmiş bulunuyoruz.

Bankamız çalışanlarına, konuyla ilgili farkındalık yaratmak ve bilgilendirmek amacı ile engelli müşterilerimizle iletişim kurma eğitimleri verilmiştir. Bununla beraber, şube çalışanlarımızı işaret dili öğrenmeleri konusunda teşvik etmekte ve şubelerimizde yer alan tabela, levha ve uyarıların yeterli büyüklükte olması gibi gerekli altyapı sistemlerinin oluşturulmasına devam edilmektedir.

Bankacılık hizmetlerimize ilişkin sözleşmeler, sesli olarak web sitemize eklenmiştir. Ayrıca İnternet ve Mobil Bankacılık uygulamalarımız da erişilebilirlik standartlarına uygun hale getirilmiştir.


Sözleşmeler Formlar

Sözleşmeler ve Formlar

ATM ve Şubeler

ATM

Alternatif Bank ATM'leri ile günün her saati paranız cebinizde!

VOV Hesaplama Aracı

VOV hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Ekstra Hesap Hesapla
Mevduat Hesaplama Aracı

Mevduat hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Ticari Taksitli Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Nakit Döngüsü Hesapla (Finansal)
Nakit Döngüsü Hesapla (Zaman)
Tahvil ve Bono Hesapla
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.

Yenilenen Web Sitemize Hoş Geldiniz.

”Danışman Bankacılık” anlayışımızla sunduğumuz ürün ve hizmetlerle tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

Keşfet