İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ

Kart Güvenliği

Kart Güvenliği
KREDİ HESAPLAMA ARACI

Kart Güvenliği

Kartınızı kullanırken aşağıda yazılı detaylara dikkat etmeniz, işlemleriniz esnasında ekstra güvenlik sağlayacaktır.

 • Kart başvurusu yaparken doldurulan form ve evraklar kişisel gizli bilgi içerdiği için halka açık yerlerde başkaları tarafından görünmeyecek biçimde doldurulması gerekmektedir.
 • Kartı teslim sürecinde olan bir müşterilerimizin, kartı eline ulaşmadıysa 444 00 55 numaralı çağrı merkezimiz ile irtibata geçip kartın akıbeti hakkında bilgi alması gerekmektedir.
 • Dağıtım firmaları aracılığıyla adresinize gönderilen kartınızı teslim alırken zarfı kontrol edin ve açılmamış olduğundan emin olun. Zarfı açıp kartın varlığını kontrol edin ve kartı teslim alın. Dağıtım firmaları ile teslim edilen kartın ardından kendisini kurye görevlisi olarak tanıtan kişiye her ne gerekçeyle olursa olsun aldığınız kartı geri vermeyiniz.
 • Telefon, mail veya sms yoluyla iletişime geçip kart numarası, son kullanım tarihi, cvv2, anne kızlık soyadı, şifre, 3d gibi kişisel bilgi isteyenlerle bu bilgiler kesinlikle paylaşılmamalıdır. Paylaşım sağlandıysa vakit kaybetmeden 444 00 55 ve 0850 225 00 55 numaralı çağrı merkezimize bilgi veriniz. Şifre ile doğrulanan işlemler doğrudan müşterilerimizin sorumluluğundadır.
 • Bir başkasından yardım talep etmeyecek şekilde kartın nasıl kullanılacağına ilişkin bilgileri tam anlamıyla öğrenip işlemlerin yardımsız bir şekilde gerçekleştirilmeniz gerekmektedir.
 • Atm’ler de kalan, sıkışan kartlar mesai saatleri içindeyse muhakkak ilgili şubeye başvurulmalı, mesai saatleri dışındaysa 444 00 55 ve 0850 225 00 55 numaralı çağrı merkezimizin aranarak kartın iptal ettirilmesi gerekmektedir.
 • Atm üzerinde olağan dışı bir aparat, kaydedici cihaz, kamera ve benzeri durumlar gözlemlediğinde işlem gerçekleştirmemeli, vakit kaybetmeden 444 00 55 ve 0850 225 00 55 numaralı çağrı merkezimize bilgi verilmelidir. Ayrıca ısrarla yardımcı olmak isteyenlerin yardımları kesinlikle reddedilmelidir.
 • Herhangi bir alışveriş noktasında kartın görülemeyecek şekilde çekim yapılmasına kesinlikle izin verilmemeli, ayrıca POS cihazından önce ya da sonrasında kartın herhangi bir POS dışı cihazdan geçirip geçirilmediğine dikkat edilmelidir.
 • Kart şifrenizi, cüzdanınıza taşımayın ve kartınızın üstüne yazmayın. Güvenliğiniz için kart şifrenizi periyodik aralıklarla değiştirin. Ayrıca Bankamız kartları isminize tahsis edilmiş bir ödeme aracı olduğu için kesinlikle ödünç verilip kullandırılmaması gerekmektedir.
 • Kartlı alışverişlerde, satış belgesinin incelenerek tutar, isim – soy isim – tarih bilgisinin kontrolü sağlanmalıdır.
 • İnternet üzerindeki alışverişlerinizde gelişmiş güvenlik uygulamaları kullanan sanal kartları kullanmayı tercih ediniz.
 • Zorunlu olmadıkça İnternet kafe gibi halka açık yerlerden internet aracılığıyla alışveriş veriş yapılmamalı, zorunlu durumlarda işlem yapmadan önce dikkatli olunmalıdır. Klavye kaydedici, tuzak link ve virüs bulunabilecek bu cihazlar nedeniyle kart bilgileriniz kolaylıkla 3.şahısların eline geçebilir.
 • İnternet üzerinden yapılan işlemlerin güvenliğini sağlamak üzere telefonunuza gönderilen 3D Secure işlem doğrulama şifrenizi kimse ile paylaşmayın. 3D Secure işlem şifresinin girişini sadece işlem anında ekranda açılan 3D Secure işlem penceresine  yapın.3D Secure işlem doğrulama mesajı, kartınızın kullanıldığı işyeri bilgisi ve tutar bilgisini de içerir. Bu bilgileri kontrol etmeyi unutmayınız.
 • Her ay sonunda tarafınıza ulaşan ekstreler kontrol edilmeli, tarafınızca yapılmayan işlemler hemen bankaya bildirilmelidir.
 • Kart hamili, gerekli şifre ve kişisel bilgilerini güvenli bir şekilde korumak ve bu bilgilerin başkaları tarafından kullanılmasına engel olacak önlemleri almakla yükümlüdür. Kartların kaybolması, çalınması halinde veya iradesi dışında gerçekleşen bir işlem olması durumunda 444 00 55 ve 0850 225 00 55 çağrı merkezine acil olarak bildirim yapmak zorundadır. Bu süreçlerde kart hamili, yapacağı kayıp ve çalıntı bildiriminden önceki 24 saat içinde gerçekleşen hukuka aykırı kullanımdan doğan zararlardan 150 TL ile sınırlı olmak üzere sorumludur.
Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat