İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ
Altın Hesap
KREDİ HESAPLAMA ARACI

Altın Hesap

Birikiminizi Alternatif Bank Altın Hesap’a yatırın, paranız altın olsun.

Altın Hesap, para cinsi XAU olan vadesiz ve vadeli hesaplardır. (1 XAU=1 gr.) Fiziki altın kabul edilmemekte olup, belirlemiş olduğunuz tutar karşılığı sizin hesabınıza altın alımı yapılmaktadır.

Avantajları:

Vadesiz Altın Hesabı ile altının değer artışından, Vadeli Altın Hesabı ile buna ilave olarak faiz gelirinden yararlanabilirsiniz. Fiziki altın alım-satımı yapılmadığından; çalınma, kaybolma, düşük gramaj sorunları olmadan altın biriktirirken, fiziki altın alım-satımıyla ortaya çıkan komisyon ve masraflar ile kiralık kasa maliyetinden kurtulabilirsiniz. Altın hesabınızdan dilediğiniz zaman diğer altın hesaplarına havale/virman yapabilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabı

Vadesiz Altın Hesabı, farklı para cinsleri karşılığında XAU açılmaktadır. Faiz tercih etmeyen, ancak yatırımını altın olarak değerlendirmek isteyip, fiziki altın alarak çalınma, kaybolma risklerini almak istemeyen müşterilerimize yönelik bir vadesiz mevduat hesabıdır.

Vadeli Altın Hesabı

Vadeli Altın Hesabı, hem altının değer artışından hem de vadeli mevduatın faiz getirisinden yararlanmak isteyen müşterilerimize yönelik bir mevduat hesabıdır. Risk almadan getiri elde etmek ve yatırımlarınızı uygun faiz oranlarıyla değerlendirmek için, Alternatif Bank’ta 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 12 aylık Vadeli Altın Hesabı ya da 1 günden 365 güne kadar Kırık Vadeli Altın Mevduat Hesabı açtırabilirsiniz.

Dilerseniz, Vadeli Mevduat Hesaplarınız vade sonlarında otomatik olarak temdit edilir. Diğer bir deyişle, aynı vade ve vadeye bağlı güncel faiz oranı ile yenilenir. Sabit getirilidir. Vade sonuna kadar piyasadaki faiz hareketlerinden etkilenmez. Vadesinden önce bozulan hesaplara faiz işletimi yapılamamaktadır.

Altın Hesap açma işlemini Alternatif Bank Şubeleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Size en yakın Alternatif Bank Şubesi için tıklayın.

Altın Hesap faiz oranları için tıklayın.

Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat