Alternatif Bank Mobil
Alternatif Bank A.Ş.

Ücretsiz İNDİR - App Store'da Play Store'da Huawei Store'da
İndir

Yuvam Hesap

 • Döviz Varlıklara Karşı Kur Farkı Koruması
 • Tüm Döviz Cinsleri ile Hesap Açılışı
 • İlave Getiri Avantajı

Döviz Mevduatınız TL Olarak Değer Kaybetmesin

Yuvam hesap, yurtdışındaki yerleşik gerçek kişiler ile yurt dışında yerleşik kişilerin sermayedar olduğu, yabancı bir ülkede o ülkenin kanunlarına göre kurulan ve yasal yerleşim yeri Türkiye dışında olan tüzel kurumların, yurt dışı tasarruflarını ülkemizdeki bankalarda değerlendirmelerini sağlayan, Merkez Bankası'nca kur koruma güvencesinin yanı sıra ilave getiri kazanma şansı verilen ve kişilerin her koşulda kazanımlarını koruyan avantajlı bir Türk Lirası hesap türüdür.


Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

 • 1

  Yurt Dışı Tasarrufunuzu Alternatif Bank'a Transfer Edin.

 • 2

  Alternatif Bank'ta Yuvam Hesabı Açın.

 • 3

  Vade Bitiminde Kur Seviyesine Göre, Anapara +Faiz +Kur Farkı+ İlave Getiri Kazanın.

Yuvam Hesap Özellikleri

 • Yurtdışındaki yerleşik gerçek kişiler ile yurt dışında yerleşik kişilerin sermayedar olduğu, yabancı bir ülkede o ülkenin kanunlarına göre kurulan ve yasal yerleşim yeri Türkiye dışında olan tüzel kurumlar hesap açılışı yapabilir.
 • Sadece TL para cinsinde Yuvam Hesap açılabilir.
 • Tüm Döviz cinslerinden para transferi yapılabilir. Ancak söz konusu döviz tutarları banka tarafından merkez bankası işlem gününden önce saat 15:30’da belirtilen gösterge niteliğindeki çapraz döviz kurları üzerinden USD, EUR, GBP, CHF 'ye dönüştürülür ve dönüşüm kuru üzerinden Türk lirasına çevrilerek Yuvam Hesabı açılır.
 • 3 ay, 6 ay, 1 yıl ve 2 yıl vadelerle hesap açılışı yapılabilir. Vade sonu tatil gününe denk gelmesi halinde vade sonu ilk iş günü olarak belirlenir.
 • Hesap açılış alt limiti ve üst limiti bulunmamaktadır.
 • Dönüşüm kur farkı hesaplamaları için TCMB tarafından her gün saat 11:00’de yayınlanan döviz alış kuru dikkate alınacaktır.
 • Hesap, müşteri tarafından istenilen tarihte kapatılabilecektir. Türk Lirası mevduat veya katılma hesabından vadeden önce çekim yapılması halinde Merkez Bankasınca kur farkına ilişkin ödeme yapılmaz.
 • Vade sonunda, faiz tahakkuku gerçekleştikten sonra, istenirse hesabın otomatik kapama ile kapatılarak, bakiyenin vadesiz hesabına aktarılması sağlanabilir, istenirse de yeniden  vade uzatımı yapılabilecektir.

Yuvam Hesap ile İlgili Merak EttiklerinizYuvam Hesap Nasıl Açılır?

Yuvam Hesabı açmak için Alternatif Bank şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Size en yakın Alternatif Bank Şubesi’ni bulmak için tıklayınız

Yuvam Hesabından Kimler Yararlanabilir?

Yurtdışındaki yerleşik gerçek kişiler ile yurt dışında yerleşik kişilerin sermayedar olduğu ve yerleşim yeri Türkiye dışında olan tüzel kurumlar Yuvam Hesap açabilir.


Hesabımı Hangi Vadelerde Açabilirim?

3 Ay, 6 Ay, 12 Ay veya 24 Ay seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kur Farkı Nasıl Hesaplanır ?

Kur Farkı, Yuvam hesabı açılırken Türk Lirasına dönüşümün gerçekleştirildiği tarihteki «Dönüşüm kuru» ile vade bitiminde geçerli «Vade Sonu Kuru» esas alınarak hesaplanır.


İlave Getiri Nedir?

İlave getiri, hesap sahiplerinin döviz cinsinden anaparasını korumayı amaçlayan ve vade türlerine göre Merkez Bankasınca Türk Lirası olarak ödenecek ek tutardır.

 • 3 ay vadeli hesaplar için %3
 • 6 ay vadeli hesaplar için %4
 • 12 ay vadeli hesaplar için %5
 • 24 ay vadeli hesaplar için %6

Yuvam Hesabından Kaç Defa Faydalanabilirim Hesap Açma Sınırı Var mıdır?

Üst veya alt limit olmadan istenilen tutarda istenilen kadar "Yuvam Hesap" açılabilir.

THY Gift Card Kampanyası

Yuvam Hesap Sahipleri THY'den Gift Card Kazanıyor!

Alternatif Bank'tan 15.05.2023 tarihi itibarıyla yeni açtığınız veya vadesini yenilediğiniz "Yuvam Hesap" tutar ve vadesine göre aşağıdaki tabloda belirtilen tutar değerinde THY gift card kazanabilirsiniz. 


12 Ay Altı Vade12 Ay Üstü Vade
50.000-100.000*250USD THY Gift Card500USD THY Gift Card
100.000 üstü**500USD THY Gift Card1.000USD THY Gift Card

*Dahil açılış tutarı ilgili döviz cinsi ($,€.GBP,CHF) üzerinden dikkate alınacaktır.
**Bu yararlanıcılar "THY Corporate Club Türkiye" Kartından faydalanabilecektir.

Kampanya Detayları:

 • 100.000 USD,EUR,GBP,CHF tutarının üzerinde hesap açılması halinde Hediye Kart yanında "Turkish Airlines Corporate Club Türkiye Kartından" faydalanılabilecektir.
 • Corporate Club Türkiye Kart ile İstanbul Havalimanında fast tarck hakkı ile Business kontuar check-ini ve bir misafirleri ile birlikte  M&S Lounge kullanımı hakkı verilmiş olacaktır. Sabiha Gökçen Havalimanında ise Business kontuar check-in ve Lounge Kullanım hakları geçerli olacaktır.
 • Corporate Club Türkiye Kart hak eden yararlanıcıların bilgileri 15 günde bir toplu olarak gönderilecektir. Kartların basımı en az iki hafta sürecek olup basılan kartlar yararlanıcıların Türkiye'de belirtmiş oldukları adreslere gönderilecektir.Türkiye adresi olmayan yararlanıcılara fizikesel Corporate Club Kart gönderimi yapılmayacaktır. Belirtilen adresin doğruluğu ve kartların teslim alınması yararlanıcıların sorumluluğundadır. Corporate Club Kart verilmesi ile ilgili bilgilerin iletilmemesi, eksik olması, Türkiye adresi olmaması,adresin doğru olmaması kartın teslim edilememesi hususlarında THY'nin herhangi bir sorumluluğu doğmayacaktır. Yararlanıcılar kendilerine e-posta ile iletilecek olan Corporate Club Kart numaraları ile Corporate Club Türkiye Kart'ın belirtilen avantajlarından faydalanabileceklerdir.
 • Kampanya kapsamında en fazla bir kere Hediye Kart tanımlanabilecektir.
 • Hediye Kart hesap açılışının / yenilenmesinden üzerinden 20 gün sonra tanımlanacak ve tanımlandığı tarihten itibaren iki yıl içerisinde kullanılabilecektir. İki yıl içerisinde kullanılmayan Hediye Kart bakiyeleri iptal edilecektir. Her müşteri kampanyadan sadece 1 kez faydalanabilecektir.
 • Kartın kullanılabilir olması için e-posta adresi ve telefon numarası bilgilerinin her ikisinin de tam ve eksiksiz olarak iletilmesi gerekmektedir. Aksi halde Yararlanıcılar Hediye Kartı kullanamayacaklardır. Yanlış iletilen bilgilerden Türk Hava Yolları sorumlu değildir.
 • Burada yer alan kampanya özel koşulları haricinde Hediye Kart kullanımı Türk Hava Yolları Hediye Kart Kural Koşullarına tabi olacaktır.
 • Hesabın vadesinden önce kapatılması veya vade, tutar gibi gerekli kriterlerin sağlanmadığının tespit edilmesi halinde Hediye Kart ve Corporate Club Türkiye Kart tanımlanmayacak, tanımlanmış olan kartlar iptal edilebilecektir.
 • Kampanya sınırlı sayıda Hediye Kart için geçerlidir.
 •  Kampanyadan sadece gerçek kişiler yararlanabilecektir. Kampanyaya dahil olunmasının talep edilmesi halinde katılım için gerekli kişisel veriler (İsim, Soyisim, Cep Numarası, E-posta adresi, Posta adresi (Türkiye'de geçerli bir posta adresi olmak zorundadır)) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Türk Hava Yolları ile paylaşılacaktır.
 • Türk Hava Yolları, herhangi bir kural ihlali tespit edilmesi durumunda ilgililer hakkında hukuki işlem başlatma hakkını saklı tutar.
 • Kampanya 15.05.2023 tarihinden itibaren üç ay süre ile geçerlidir.
 • Türk Hava Yolları kampanya kural ve koşullarını, tanımları ve diğer bilgileri değiştirme, kampanyayı iptal etme hakkını saklı tutar.

Yuvam Hesap Başvuru Formu

"TCMB Destekli Yuvam Hesap" hakkında bilgi almak için başvuru formunu doldurun sizinle irtibata geçelim.

T.C. numaranızı girmelisiniz.
Adınızı girmelisiniz.
Soyadınızı girmelisiniz.
Telefonunuzu girmelisiniz.
E-posta adresinizi girmelisiniz.
Doldurduğunuz bu forma ilişkin bilgilendirilmek üzere Bankamız sizinle iletişime geçebilecektir.
Güvenlik doğrulamasını yapınız.

İzinli Pazarlama

Bu metin Alternatifbank A.Ş. ("BANKAMIZ") olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK")'nun 10 uncu maddesi uyarınca Veri Sorumlusu sıfatıyla kişisel verileri işlenen ilgili kişilerin bilgilendirilmesi yükümlülüğümüz kapsamında hazırlanmıştır.

Bankamızca kişisel verileriniz aşağıda açıklandığı çerçevede; kaydedilebilecek, saklanabilecek, güncellenebilecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda üçüncü kişilere açıklanabilecek, devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve KVKK'da sayılan şekillerde işlenebilecektir.

Kişisel verilerin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri; Kişisel verileriniz, 4358 sayılı Vergi Kimlik Numarası Kullanımının Yaygınlaştırılması Hakkında Kanun, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu, 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu, bu kanunlara ilişkin yapılan alt düzenlemeler ile diğer kanunların Bankamızın faaliyetlerini ilgilendiren hükümleri kapsamında Bankamızın aracı ve acente sıfatıyla sunabilecekleri de dahil olmak üzere mevduat, kredi, havale işlemleri dahil her türlü bankacılık, sermaye piyasası, sigorta acentalığı ve diğer ürün ve hizmetlerinde kullanılmak; işlem sahibinin kimlik, adres ve diğer gerekli bilgilerini tespit etmek; elektronik (SWIFT, internet / mobil bankacılık vs.) veya kağıt ortamındaki işlemleri yerine getirebilmek; ilgili mevzuat, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türkiye Bankalar Birliği ve diğer yetkili mercilerce öngörülen bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerine uymak; talep edilen / diğer Banka ürün ve hizmetlerini sunabilmek ve tarafı olunan sözleşmelerin kurulmasını ve ifasını yerine getirmek üzere işlenmektedir.

İzninizin olması durumunda, mevzuat kapsamında olan ve Bankamızla müşteri olma amacınız dışında kalan ürün ve hizmetlerimizin sunulmasında, tanıtımında kullanmak, şahsınıza özel ürün, hizmet ve teklif faaliyetlerini planlamak ve hayata geçirmek, ürün, hizmet çalışma modeli teklifleri geliştirmek, profilleme, segmentasyon, banka içi hedef yaratma, skorlama, risk analizi, müşteri ilişkileri yönetimi, Banka içi performans takibi ile analiz çalışmalarında kullanma, istatistik çalışmaları, pazar araştırması, müşteri memnuniyeti anketleri yürütmek amacıyla da kişisel verileriniz Bankamızca işlenecek ve kullanılabilecektir.

İşyerinde güvenlik uygulamaları ve Bankamızın meşru menfaatleri için şubelerimizde, elektronik veznelerde (ATM), bölge müdürlükleri, genel müdürlük ve Bankamızca kullanılan binalarda kamera görüntüleriniz kaydedilebilecektir.

Yukarıda belirtilen amaçlarla, kişisel verilerin aktarılabileceği kişi/kuruluşlar; Bankacılık Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerinin izin verdiği kişi veya kuruluşlar; bunlarla sınırlı olmamak üzere 5411 sayılı Bankacılık Kanunu madde 73/4'te sayılan finansal kuruluşlar ile diğer üçüncü kişiler; BDDK, Sermaye Piyasası Kurulu, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), T.C. Maliye Bakanlığı, TCMB gibi kamu tüzel kişileri; Bankamız ana hissedarı The Commercial Bank (P.S.Q.C.) ve iştiraklerimiz Alternatif Finansal Kiralama A.Ş. ve Alternatif Menkul Değerler A.Ş.'de dahil Bankamızın doğrudan / dolaylı yurt içi / yurt dışı iştirakleri; yurt içi ve yurt dışı para ve menkul kıymet transferi, menkul kıymet saklama taleplerinde ilgili transfere aracılık eden/ saklama hizmeti veren yurt içi ve yurt dışı bankalar ve takas kuruluşları, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi ile bankacılık faaliyetlerini yürütmek üzere hizmet aldığımız, işbirliği yaptığımız, program ortağı olduğumuz kuruluşlar, yurt içi / yurt dışı banka ve finansal kuruluşlar ile diğer üçüncü kişilerdir.

Kişisel verilerin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi; Kişisel verileriniz, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu ve yukarıda belirtilen diğer ilgili mevzuat gereğince onay ve/veya imzanızla düzenlenen bankacılık işlemlerine ilişkin tüm sözleşmeler/bilgilendirme formları ve sair belgelerle, elektronik onay ve/veya imzanız ile yapacağınız bildirimlerle, Genel Müdürlük, Şubelerimiz, ATM'ler, İnternet Bankacılığı, Çağrı Merkezi gibi kanallar aracılığıyla sözlü, yazılı veya elektronik ortamda olmak kaydıyla tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olarak otomatik olmayan, yurt içi/yurt dışı iştiraklerimiz, işbirliği yaptığımız kurum ve kuruluşlar, resmi kurumlar, yurt içi/yurt dışı Bankalar ve diğer 3.kişiler de dahil olmak üzere Bankamız dışından da elde edilebilecek çeşitli yöntemlerle, Bankamızın yasal ve sözleşmesel yükümlülüklerini tam olarak ifa edilebilmesi amacı ile toplanmaktadır.

KVKK’nın 11. maddesi gereği müşteri olarak haklarınız; Bankamıza başvurarak, kişisel verilerinizin;

 • İşlenip işlenmediğini öğrenme,
 • İşlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • İşlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Eksik / yanlış işlenmişse düzeltilmesini isteme,
 • KVKK'nın 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini / yok edilmesini isteme,
 • Aktarıldığı üçüncü kişilere yukarıda sayılan (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin bildirilmesini isteme,
 • Münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etmedir.

Diğer Mevduat Ürünleri

Birikimlerinizi diğer mevduat ürünlerimizle de değerlendirebilirsiniz:

Alternatif Bank'tan Biriktirmenin VOV Dedirten Hali

VOV Hesap

VOV Hesap'ın %56 faiz oranı ile bol bol kazanın!

mevduat vadeli mevduat görseli

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı

TL mevduatınız döviz değişimlerinden etkilenmesin.

Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone

AlternatifbankA.Ş. Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni

Bu metin AlternatifbankA.Ş. ("Bankamız") olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") 'nun 10 uncu maddesi uyarınca Veri Sorumlusu sıfatıyla kişisel verileri işlenen ilgili kişilerin bilgilendirilmesi yükümlülüğümüz kapsamında hazırlanmıştır.

Bankamızca kişisel verileriniz aşağıda açıklandığı çerçevede; kaydedilebilecek, saklanabilecek, güncellenebilecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda üçüncü kişilere açıklanabilecek, devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve KVKK'da sayılan şekillerde işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri; Kişisel verileriniz, 4358 sayılı Vergi Kimlik Numarası Kullanımının Yaygınlaştırılması Hakkında Kanun, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu, 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu, bu kanunlara ilişkin yapılan alt düzenlemeler ile diğer kanunların Bankamızın faaliyetlerini ilgilendiren hükümleri kapsamında Bankamızın aracı ve acente sıfatıyla sunabilecekleri de dahil olmak üzere mevduat, kredi, havale işlemleri dahil her türlü bankacılık, sermaye piyasası, sigorta acentalığı ve diğer ürün ve hizmetlerinde kullanılmak; işlem sahibinin kimlik, adres ve diğer gerekli bilgilerini tespit etmek; elektronik (SWIFT, internet / mobil bankacılık vs.) veya kağıt ortamındaki işlemleri yerine getirebilmek; ilgili mevzuat, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türkiye Bankalar Birliği ve diğer yetkili mercilerce öngörülen bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerine uymak; talep edilen / diğer Banka ürün ve hizmetlerini sunabilmek ve tarafı olunan sözleşmelerin kurulmasını ve ifasını yerine getirmek üzere işlenmektedir.

İzninizin olması durumunda, mevzuat kapsamında olan ve Bankamızla müşteri olma amacınız dışında kalan ürün ve hizmetlerimizin sunulmasında, tanıtımında kullanmak, şahsınıza özel ürün, hizmet ve teklif faaliyetlerini planlamak ve hayata geçirmek, ürün, hizmet çalışma modeli teklifleri geliştirmek, profilleme, segmentasyon, banka içi hedef yaratma, skorlama, risk analizi, müşteri ilişkileri yönetimi, Banka içi performans takibi ile analiz çalışmalarında kullanma, istatistik çalışmaları, pazar araştırması, müşteri memnuniyeti anketleri yürütmek amacıyla da kişisel verileriniz Bankamızca işlenecek ve kullanılabilecektir.

İşyerinde güvenlik uygulamaları ve Bankamızın meşru menfaatleri için şubelerimizde, elektronik veznelerde (ATM), bölge müdürlükleri, genel müdürlük ve Bankamızca kullanılan binalarda kamera görüntüleriniz kaydedilebilecektir.

Risk Grubuna Konu Kişilerin Kişisel Verilerinin İşlenmesi Hakkında Bilgilendirme; Sizin, eşinizin, çocuklarınızın ve bu sayılanların yönetim kurulu üyesi veya genel müdür oldukları, veya bunların ya da bir tüzel kişinin birlikte veya tek başlarına, doğrudan ya da dolaylı olarak kontrol ettikleri ya da sınırsız sorumlulukla katıldıkları ortaklıklar ile bir bankanın nitelikli pay sahipleri, yönetim kurulu üyeleri ve genel müdürü, bunların birlikte veya tek başına ,doğrudan veya dolaylı olarak kontrol ettikleri ya da sınırsız sorumlulukla ortak oldukları veya yönetim kurulu üyesi ya da genel müdürü oldukları ortaklıklar ve birinin ödeme güçlüğüne düşmesinin diğer bir veya birkaçının ödeme güçlüğüne düşmesi sonucunu doğuracak boyutta kefalet, garanti veya benzeri ilişkiler bulunan gerçek ve tüzel kişiler bir “risk grubu” oluşturmaktadır. Risk grubu kapsamına girecek diğer gerçek ve tüzel kişiler T.C. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nca belirlenmekte olup, müşterimiz olmasanız dahi, bankacılık mevzuatı başta olmak üzere hukuki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi, risk gruplarının tespit edilmesi, aynı risk grubu içerisindeki kişilere sağlanabilecek toplam kredi miktarının belirlenebilmesi, bankacılık mevzuatına göre bir risk grubuna kullandırılacak kredi sınırlarının tespiti için dahil olacağınız risk grubunun belirlenebilmesi, izlenebilmesi, raporlanabilmesi, kontrol edilmesi, kredibilite değerlendirmelerinin gerçekleştirilmesi ile Bankamıza ait hukuki ve finansal risklerin yönetilmesi amacıyla da Bankamızca kişisel verileriniz işlenebilmektedir.

Yukarıda belirtilen amaçlarla, kişisel verilerinizin aktarılabileceği kişi / kuruluşlar; Bankacılık Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerinin izin verdiği kişi veya kuruluşlar; bunlarla sınırlı olmamak üzere 5411 sayılı Bankacılık Kanunu madde 73/4'te sayılan finansal kuruluşlar ile diğer üçüncü kişiler; BDDK, Sermaye Piyasası Kurulu, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), T.C. Maliye Bakanlığı, TCMB gibi kamu tüzel kişileri; Bankamız ana hissedarı The Commercial Bank (P.S.Q.C.) ve iştiraklerimiz Alternatif Finansal Kiralama A.Ş. ve Alternatif Menkul Değerler A.Ş.'de dahil Bankamızın doğrudan / dolaylı yurt içi / yurt dışı iştirakleri; yurt içi ve yurt dışı para ve menkul kıymet transferi, menkul kıymet saklama taleplerinde ilgili transfere aracılık eden/ saklama hizmeti veren yurt içi ve yurt dışı bankalar ve takas kuruluşları, ilgili sigorta şirketleri, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi ile bankacılık faaliyetlerini yürütmek üzere hizmet aldığımız, işbirliği yaptığımız, program ortağı olduğumuz kuruluşlar, yurt içi / yurt dışı banka ve finansal kuruluşlar ile diğer üçüncü kişilerdir.

Kişisel verilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi; Kişisel verileriniz, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu ve yukarıda belirtilen diğer ilgili mevzuat gereğince onay ve/veya imzanızla düzenlenen bankacılık işlemlerine ilişkin tüm sözleşmeler/bilgilendirme formları ve sair belgelerle, elektronik onay ve/veya imzanız ile yapacağınız bildirimlerle, Genel Müdürlük, Şubelerimiz, ATM'ler, İnternet Bankacılığı, Çağrı Merkezi gibi kanallar aracılığıyla sözlü, yazılı veya elektronik ortamda olmak kaydıyla tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olarak otomatik olmayan, yurt içi/yurt dışı iştiraklerimiz, işbirliği yaptığımız kurum ve kuruluşlar, resmi kurumlar, yurt içi/yurt dışı Bankalar ve diğer 3.kişiler de dahil olmak üzere Bankamız dışından da elde edilebilecek çeşitli yöntemlerle, Bankamızın yasal ve sözleşmesel yükümlülüklerini tam olarak ifa edilebilmesi amacı ile toplanmaktadır.

KVKK'nın 11. maddesi gereği müşteri olarak haklarınız; Bankamıza başvurarak, kişisel verilerinizin;

a) İşlenip işlenmediğini öğrenme,

b) İşlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

c) İşlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

ç) Yurt içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

d) Eksik / yanlış işlenmişse düzeltilmesini isteme,

e) KVKK'nın 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini / yok edilmesini isteme,

f) Aktarıldığı üçüncü kişilere yukarıda sayılan (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin bildirilmesini isteme,

g) Münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

h) Kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep etmedir.