The Commercial Bank Hakkında

Bireysel, kamu ve kurumsal segmentlerde  geniş bir müşteri portföyüne, yenilikçi bankacılık hizmetleri sunan The Commercial Bank, hızla büyüyen ve gelişen Katar ekonomisinin önde gelen finansal kuruluşları arasında yer almaktadır.

The Commercial Bank

1975 yılında Katar’ın ilk özel bankası olarak kurulan The Commercial Bank, modern bankacılık teknolojileri ve öncü hizmetleri ile Katar ekonomisinin lider finans kuruluşları arasında yer almaktadır. Orta Doğu Bölgesi’nde yüksek marka itibarına sahip olan The Commercial Bank, Umman’daki National Bank of Oman (S.A.O.G.)’da %34,89 ve United Arab Bank (P.J.S.C.)’ta %40 oranında ortaklık payıyla izlediği genişleme stratejisini Türkiye’deki yatırımlarıyla başarılı şekilde sürdürmektedir.

The Commercial Bank ve Alternatif Bank Birlikteliği

2013 yılında başlayan ve 3 yıl süren ortaklığın ardından 2016 yılı sonunda Alternatif Bank’ın yüzde 100 hissedarı olan The Commercial Bank, bu stratejik birliktelik ile Türkiye ve Katar başta olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde bireysel, kurumsal ve yatırım bankacılığı alanlarında  üst düzey hizmetler sunmaktadır. 

2020 Eylül itibarıyla konsolide aktif büyüklüğü 39 milyar USD, mevduat hacmi 21 milyar USD, kredi hacmi 23 milyar USD ve net kârı 248 milyon USD olan The Commercial Bank , Bir ticaret bankası olarak kurumsal, bireysel ve yatırım bankacılığı alanlarında tüm bankacılık hizmetlerinin yanında, Katar’da Diners Club ayrıcalıklarını münhasır olarak müşterilerine sunmaktadır.

Türkiye’yi orta ve uzun vadede çok önemli bir yatırım merkezi olarak gören The Commercial Bank , Türk ihracatçılarına yeni pazarlara açılmalarında destek sağlamayı, standart bankacılık hizmetlerinin ötesinde avantajlı ve kapsamlı çözümler sunarak müşterilerine kusursuz bir bankacılık deneyimi yaşatmayı hedeflemektedir.


Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.