Alternatif Bank Mobil
Alternatif Bank A.Ş.

Ücretsiz İNDİR - App Store'da Play Store'da Huawei Store'da
İndir

Basın Bültenleri ve Duyurular

Alternatif Bank Çalışan Gelişimi Odaklı Yatırımlarını Açıkladı

31 Mart 2021

Alternatif Bank, pandemi sürecinde bir yılı geride bırakırken, değişen koşullarda çalışanlarının sağlığını, iş ve sosyal hayatını desteklemeye yönelik yürüttüğü çalışmaları değerlendirdiği bir rapor açıkladı. Banka, hizmetlerini kesintisiz şekilde sürdürmede en önemli paya sahip olan ve en kıymetli değeri olarak gördüğü çalışanlarının sağlığı, mesleki gelişimi ve sosyal hayatlarına katkı sağlamak adına hayata geçirdiği uygulamaları mali bilanço disiplininde açıklama kararı aldı. 

Alternatif Bank’ta pandemi sürecinin başından itibaren gerçekleştirilen “güven anketleri”nde, alınan tüm aksiyonlara dair memnuniyet oranları %98’in üzerine çıkarken, hayata geçirilen yenilikçi uygulamalar sayesinde “uzaktan çalışma deneyim anketi”nde de %100’e yakın memnuniyet oranına ulaşıldı. Banka, sektörde uzaktan çalışma kültürünün temel değişimlere yol açtığı son bir yılda, başta sağlık ve psikolojik destek çalışmaları olmak üzere, online eğitimler, kariyer destek programları, iş-yaşam dengesini güçlendirmeye yönelik uygulamalar ve aktif iç iletişim stratejisiyle çalışan deneyimini geliştirmek adına önemli adımlar atarken, Büyük bir bölümü uzaktan çalışma modelinde geçen bir yıl boyunca, iştirakleri dahil 1.000’in üzerinde çalışanının her birini en az bir eğitim programına dahil ederken,  ortalama eğitim yatırımı yıllık 48 saat (yaklaşık 7 iş günü) olarak gerçekleşti. Bu dönemde iş liderlerinin yöneticilik yetkinliklerini yeni nesil uygulamalarla desteklemek üzere 23 yöneticisini uluslararası alanda önemli bir yere sahip Ashridge Akademi ile çok kapsamlı bir sertifika programına dâhil etti. 

2020 yılında;

  • Liderlik odaklı eğitim başlıklarında 304 çalışan 901 günlük eğitim aldı. 
  • 790 çalışan ile toplam 3.230 gün teknik eğitimler gerçekleşti. 
  • 351 çalışanla toplam 392 günlük, yeni nesil Yetkinlik & Kişisel Gelişim Eğitimleri düzenlendi. 
  • 2020 yılında 595 çalışanın toplam 354 gün kurum dışı zirve ve seminerlere katılımı sağlanarak desteklendi.

Çalışanlarını akademik kariyerleri konusunda da destekleyen Banka, Gradus ismini verdiği destek programıyla yüksek lisans ve MBA yapmak isteyen Alternatif Banklılara maddi olarak katkı sağlıyor. 2020 yılında 3 üniversitede 6 çalışan yüksek lisans programına dâhil oldu. Diğer taraftan 2020 yılında geniş katılımlı bir online İngilizce dil programı hayata geçirilerek toplam 154 çalışana İngilizce dil desteği sağlandı. Eğitim programları profesyonel eğitim danışmanlıklarının yanı sıra üniversite işbirlikleri ile de destekleniyor. 2020 yılında ayrıca Kadir Has Üniversitesi ile birlikte Alternatif Bank’a özel bir içerikle 44 saatlik bir Hukuk Sertifika Programı gerçekleştirildi.

Birbirinden öğrenerek gelişime inanan Alternatif Bank bünyesinde 46 iç eğitmen bulunurken, kurum içi mentörlük sistemiyle de bugün 36 çalışan mentör & menti olarak birbirlerine destek oluyor.

Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone