Alternatif Bank Mobil
Alternatif Bank A.Ş.

Ücretsiz İNDİR - App Store'da Play Store'da Huawei Store'da
İndir

Basın Bülteni ve Duyurular

Alternatif Bank’a EBRD’den İki Yıl Üst Üste Birincilik Ödülü

10 Mayıs 2019

Alternatif Bank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) ‘Dış Ticaret Finansman Programı’ kapsamında ‘Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı’ ödülünü aldı. EBRD’nin programına 2017 yılında 50 milyon USD limitle dâhil olan Alternatif Bank, söz konusu miktarı hızlı ve efektif bir şekilde kullanarak limitin kısa sürede iki katına yükseltilmesini sağladı. Şubat 2018’de 100 milyon USD’na yükseltilen limiti yine dört ay gibi kısa sürede başarılı bir şekilde kullanarak iki yıl üst üste bu ödülün sahibi oldu.

Alternatif Bank’ın ödülünü, Bosna Hersek’te düzenlenen ve 52 ülkeden 150 kurumu temsilen 250’nin üzerinde katılımcıyla gerçekleşen törende Alternatif Bank Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı Şakir Sömek ve Finansal Kurumlar Müdürü Ahmet Kınalısoy aldı.

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür ödülle ilgili yaptığı değerlendirmede; “Banka olarak milletlerüstü kurumlarla ilişkilere büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda EBRD ile üç yıl önce başlayan işbirliğimiz her geçen yıl güçlenerek devam ediyor. Alternatif Bank’a verilen Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı ödülü bizi onurlandırmanın yanı sıra EBRD ile ilişkilerimizin güçlü seviyesini göstermesi açısından da ayrı bir anlam taşıyor. Aynı zamanda Bankamızın sergilediği başarılı performansla, dış ticaret alanındaki etkinliğini ve dış ticaretin finansmanına verdiği önemi de teyit ediyor. Banka olarak ‘danışman ve basiretli bankacılık’ anlayışımızla reel sektöre sağlayacağımız kaynak ve destekler devam edecek.” dedi.

Alternatif Bank Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı Şakir Sömek ise “EBRD’nin Bankamıza tahsis ettiği limiti kısa sürede iki katına yükseltmesi ve bizi iki yıl üst üste en aktif kullanıcı ödülüne layık görmesi, sergilediğimiz başarıyı taçlandırması açısından önem arz ediyor. EBRD’nin programı, dış ticaret finansmanında penetrasyonumuzun artmasında ve özellikle yeni müşteri kazanımında Bankamıza önemli destekler sağladı.” diyerek görüşlerini paylaştı.

Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone