İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ

Haberler ve Duyurular

Haberler ve Duyurular
 • Ekonomik Bülten

  Ekonomiyi yakından takip edin.

 • Alternatif Bank’a Özel, Özel Bankacılık! ‘Private Banking’

  Alternatif Bank, özel bankacılık müşterileri için ‘danışman bankacılık’ anlayışıyla sunduğu terzi usulü hizmetlerini “Private Banking” çatısı altında topladı.

 • Katarlı Yatırımcılar Türk Girişim Sermayesi Fonlarıyla Doha’da Bir Araya Geldi

  Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi öncülüğünde Alternatif Bank ve Commercial Bank’ın katkılarıyla Doha’da düzenlenen etkinlikte Katarlı yatırımcılar, portföylerinde Türk Start-up’ları barındıran girişim sermayesi fonlarıyla bir araya geldi.

 • Alternatif Lease’in Genel Müdürü Emre Tongo Oldu

  Alternatif Bank’ın iştiraklerinden Alternatif Lease’e Genel Müdür olarak, sektörün tecrübeli isimlerinden Emre Tongo atandı.

 • Alternatif Bank’tan 272,7 Milyon TL’lik Sermaye Artışı

  2018’de sektörün üzerinde bir büyüme gerçekleştiren Alternatif Bank, 2019 ve sonrası büyüme hedefleri doğrultusunda sermayesini 272,7 milyon TL artırıyor.

 • Alternatif Bank 2018’deki Başarılı Performansını Tüm Çalışanlarıyla Kutladı.

  Alternatif Bank, 2018 yılında başarılı bir performans sergileyerek yılı sektörün üzerinde büyüyerek tamamladı. Banka, bu başarıdaki en önemli payın sahibi çalışanlarıyla, “2019 Bizde” konseptli vizyon toplantısında bir araya geldi.

 • Alternatif Menkul’e Üst Düzey Atama

  Alternatif Bank’ın iştiraki Alternatif Menkul Değerler A.Ş.’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevine Aybek Kök atandı

 • Alternatif Bank 2018’de %24 büyüdü

  Alternatif Bank 2018 yılına ait finansal sonuçlarını açıkladı. Geçtiğimiz yıl piyasaları zorlayan koşullara rağmen önemli bir performans gösteren Alternatif Bank, 2017 yılına göre %24 büyüyerek aktiflerini 25,9 milyar TL seviyesine yükseltti. Bankanın bu dönemde nakdi ve gayrinakdi kredilerle ekonomiye sağladığı destek ise geçen yıla oranla %24 artarak 23 milyar TL’ye çıktı.

 • Alternatif Bank Yılın İlk Üç Çeyreğinde %41 Büyüdü

  Alternatif Bank üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Yılın üçüncü çeyreğinde global ve yerel piyasa koşullarına rağmen başarılı bir performans sergileyen Alternatif Bank, bu dönemde geçen yıl sonuna göre %41 büyüyerek aktiflerini 29,3 milyar TL seviyesine çıkardı. Bankanın bu dönemde kredilerle ekonomiye sağladığı destek ise %29,6 artarak 18,9 milyar TL’ye ulaştı.

 • Alternatif Bank’ın Vadistanbul’daki yeni genel müdürlük binası açıldı

  Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir büyümesine destek olmayı ilke edinen Alternatif Bank, Vadistanbul’daki genel müdürlük binasına taşındı. Bankanın İstanbul’daki 650 çalışanının aynı çatı altında toplandığı, mülkiyeti Alternatif Bank’a ait olan genel müdürlük binası, 11 bin m²’den fazla net alana yayılan açık ofisleri, modern yaşam alanları ve çevresinde bulunan benzersiz yeşil dokusuyla konforlu bir çalışma ortamı sunmayı hedefliyor.

 • Alternatif Bank’ın Teftiş Kurulu Başkanı Ömer Faruk Gönener Oldu

  Başarılı finansal sonuçları ve güçlü büyüme performansı ile sektörde öne çıkan Alternatif Bank, Teftiş Kurulu Başkanlığı’na Ömer Faruk Gönener’i atadı.

 • Alternatif Bank’ın Faaliyet Raporu’na bir ödül de ARC Awards’tan

  Alternatif Bank’ın marka değişiminin vurgulandığı 2017 Yılı Faaliyet Raporu, iş ve finans çevrelerince faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak değerlendirilen ARC Awards’ta “Ulusal Bankalar Kapak Tasarımı’’ kategorisinde bronz ödülün sahibi oldu.

 • Alternatif Bank Yönetimine Deneyimli İsim

  Alternatif Bank’ta Kurumsal ve Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı Görevine Deneyimli İsim Yeşim Şimşek Atandı.

 • TİM ile Alternatif Bank İşbirliği Protokolü İmzaladı

  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Alternatif Bank, ihracatçı firmaların finansal ihtiyaçlarına özel bankacılık çözümleri oluşturmak amacıyla işbirliği protokolüne imza attı.

Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat