İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ

Haberler ve Duyurular

Haberler ve Duyurular
 • Ekonomik Bülten

  Ekonomiyi yakından takip edin.

 • Alternatif Bank’a Stevie’den Dört Ödül

  Alternatif Bank, iş dünyasının en saygın ödülleri arasında yer alan Stevie Uluslararası İş Ödülleri kapsamında dört farklı kategoride ödüle layık görüldü

 • Alternatif Bank İhracatçının Yol Arkadaşı Olmak İstiyor

  Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür: “19 trilyon dolara ulaşan dünya ticaretinden, Türkiye olarak yaklaşık %1’e ulaşan payımızı daha fazla artırmamız mümkün.

 • Alternatif Bank’tan 290,9 milyon TL’lik Sermaye Artışı

  Alternatif Bank, büyüme hedefleri doğrultusunda sermayesini 290,9 milyon TL artırdı.

 • Alternatif Bank’a Yabancı Para Transferlerinde Mükemmellik Ödülü

  Alternatif Bank, dünyanın önde gelen bankalarından Commerzbank tarafından, yabancı para transferlerini yüksek operasyonel kalitede gerçekleştirmesi nedeniyle ‘STP Mükemmellik Ödülü’ ile ödüllendirildi.

 • Alternatif Bank ve IFC’den KOBİ’lere ve KADIN GİRİŞİMCİLERE 100 Milyon USD Kaynak

  Alternatif Bank, yurtdışı fonlama programı kapsamında Uluslararası Finans Kurumu (IFC)’den kadın girişimcilere ve KOBİ’lere kullandırılmak üzere 100 milyon USD tutarında, 5 yıl vadeli finansman sağladı.

 • Alternatif Menkul’ün Yatırım Danışmanlığı ve Kişiye Özel Hizmetleri Artık Alternatif Yatırım Çatısı Altında

  Alternatif Bank’ın iştiraklerinden Alternatif Menkul, geniş yetkili aracı kurum statüsüne geçerek, portföy ve yurt dışında işlem aracılığı faaliyetlerinde bulunmak üzere Alternatif Yatırım ismini aldı. Alternatif Yatırım, terzi işi yatırım danışmanlığı hizmetleri ve kişiye özel tasarlanmış zengin içerikli ürünler sunmanın yanı sıra başta Katar olmak üzere uluslararası yatırımlarda köprü görevi üstlenmeye devam edecek.

 • Alternatif Bank’a EBRD’den İki Yıl Üst Üste Birincilik Ödülü

  Alternatif Bank, EBRD’nin Dış Ticaret Finansman Programı kapsamında, sağladığı kaynağı hızlı bir şekilde ekonomiye kazandırarak, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı’ ödülünün sahibi oldu.

 • Alternatif Bank 2019’un İlk Çeyreğinde Aktiflerini %21 Artırdı

  Alternatif Bank yılın ilk üç ayına ait finansal sonuçlarını açıkladı. Sektörün üzerinde bir büyümeyle geride bıraktığı 2018’in ardından, yılın ilk çeyreğini de hedefleri doğrultusunda tamamlayan Alternatif Bank, konsolide rakamlara göre aktiflerini bir önceki yılın aynı dönemine göre %21 oranında artırarak 26,5 milyar TL seviyesine yükseltti. Bankanın nakdi ve gayri nakdi kredilerle ekonomiye sağladığı destek ise 23,3 milyar TL oldu.

 • Alternatif Bank’a Özel, Özel Bankacılık! ‘Private Banking’

  Alternatif Bank, özel bankacılık müşterileri için ‘danışman bankacılık’ anlayışıyla sunduğu terzi usulü hizmetlerini “Private Banking” çatısı altında topladı.

 • Katarlı Yatırımcılar Türk Girişim Sermayesi Fonlarıyla Doha’da Bir Araya Geldi

  Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi öncülüğünde Alternatif Bank ve Commercial Bank’ın katkılarıyla Doha’da düzenlenen etkinlikte Katarlı yatırımcılar, portföylerinde Türk Start-up’ları barındıran girişim sermayesi fonlarıyla bir araya geldi.

 • Alternatif Lease’in Genel Müdürü Emre Tongo Oldu

  Alternatif Bank’ın iştiraklerinden Alternatif Lease’e Genel Müdür olarak, sektörün tecrübeli isimlerinden Emre Tongo atandı.

 • Alternatif Bank’tan 272,7 Milyon TL’lik Sermaye Artışı

  2018’de sektörün üzerinde bir büyüme gerçekleştiren Alternatif Bank, 2019 ve sonrası büyüme hedefleri doğrultusunda sermayesini 272,7 milyon TL artırıyor.

 • Alternatif Bank 2018’deki Başarılı Performansını Tüm Çalışanlarıyla Kutladı.

  Alternatif Bank, 2018 yılında başarılı bir performans sergileyerek yılı sektörün üzerinde büyüyerek tamamladı. Banka, bu başarıdaki en önemli payın sahibi çalışanlarıyla, “2019 Bizde” konseptli vizyon toplantısında bir araya geldi.

 • Alternatif Yatırım'a Üst Düzey Atama

  Alternatif Bank’ın iştiraki Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevine Aybek Kök atandı

 • Alternatif Bank 2018’de %24 büyüdü

  Alternatif Bank 2018 yılına ait finansal sonuçlarını açıkladı. Geçtiğimiz yıl piyasaları zorlayan koşullara rağmen önemli bir performans gösteren Alternatif Bank, 2017 yılına göre %24 büyüyerek aktiflerini 25,9 milyar TL seviyesine yükseltti. Bankanın bu dönemde nakdi ve gayrinakdi kredilerle ekonomiye sağladığı destek ise geçen yıla oranla %24 artarak 23 milyar TL’ye çıktı.

Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat