İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ

Alternatif Bank Büyümeye Devam Ediyor

Alternatif Bank Büyümeye Devam Ediyor

Alternatif Bank Büyümeye Devam Ediyor

Alternatif Bank, geçen yılın aynı dönemine göre aktif büyüklüğünü yüzde 23 artırarak, 17,2 milyar TL’ye ve mevduatlarını yüzde 24,5 artışla, 9,3 milyar TL seviyesine yükseltti. Banka, kredi hacminde ise, yüzde 15,2 artış kaydederek, ülke ekonomisine 10,8 milyar TL katkıda bulundu. Alternatif Bank, yılın ilk yarısında 61,2 milyon TL kâr açıkladı.

30 Haziran 2017 tarihli konsolide olmayan finansal sonuçlarını açıklayan Alternatif Bank, bu yılın ikinci çeyreğinde; ilk çeyrekteki başarılı performansını sürdürürken temel bankacılık kalemlerinde geçen yılın aynı dönemine göre önemli gelişme gösterdi.

Alternatif Bank, aktif büyüklüğünü bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23 artırarak, 17,2 milyar TL seviyesine yükseltti. Kredi hacminde ise, yüzde 15,2 artış kaydederek, Türk ekonomisine krediler aracılığıyla 10,8 milyar TL katkıda bulundu. Mevduatlarını, yüzde 24,5 oranında artışla, 9,3 milyar TL seviyesine yükselten banka; Haziran 2017 sonu itibarıyla 61,2 milyon TL kâr açıkladı.

Odaklı Bankacılık ve The Commercial Bank

Alternatif Bank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Müge Öner, geçen yılın ikinci yarısından bu yana devam eden istikrarlı büyüme ivmesine dikkat çekerek; “Bu ivmenin temelinde, Odaklı Bankacılık stratejimiz ve geçen yılın sonunda yüzde 100 iştiraki olduğumuz The Commercial Bank’ın verdiği destek yatıyor. Bununla birlikte, kredi hacmimizin artmasında Kredi Garanti Fonu’nun teminatı ile piyasaya sağlanan kolaylıkların da önemli payı var. KGF teminatı altında 1 milyar TL’yi aşan bir portföy ile ekonomimize destek vermeye devam ettik. Elde ettiğimiz başarılı sonuçlardan aldığımız güçle, ülkemiz ve tüm paydaşlarımız için en yüksek katma değeri üretmeye devam edeceğiz” dedi.   

İhtiyaca özel çözümler

The Commercial Bank’la aralarındaki artan sinerji doğrultusunda, yılın ikinci yarısında da, aynı verimlilik ve motivasyonla çalışmayı sürdüreceklerini vurgulayan Öner, sözlerini şöyle tamamladı: “Elde ettiğimiz olumlu sonuçlarda, çalışanlarımızın gösterdiği büyük özveri ve müşterilerimize her zaman yakın olarak ihtiyaçlarını doğru anlama çabamızın büyük katkısı olduğunu da belirtmem gerekiyor. Önümüzdeki dönemde etkin risk yönetiminden asla taviz vermeden, kurumsal, ticari ve bireysel segmentler başta olmak üzere, odaklandığımız tüm alanlarda sürdürülebilir büyüme yolculuğumuzu, dolayısıyla müşterilerimizi anlayan ve onları destekleyen bir iş ortağı olma hedefimizi devam ettireceğiz.”

Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat