İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ

Alternatif Bank’ın Kalite Standartlarına Uluslararası Onay

Alternatif Bank’ın Kalite Standartlarına Uluslararası Onay

Alternatif Bank’ın Kalite Standartlarına Uluslararası Onay

Alternatif Bank; “Odaklı Bankacılık” stratejisi doğrultusunda güçlendirdiği, Müşteri Memnuniyeti Yönetimi (ISO 10002), Hizmet Kalite Yönetimi (ISO 9001) ve Bilgi Güvenliği Yönetimi (ISO 27001) sistemleri alanlarında, üst düzey uluslararası onay belgelerini aldı. Banka, yakın gelecekte iş sürekliliği ve bilgi sistemleri güvenliği konularındaki ek kalite sertifikasyonlarını almak için hazırlıklarına devam ediyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Alternatif Bank Operasyon ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcısı Tanol Türkoğlu, bu kalite onay belgelerinin, Alternatif Bank’ın gelişim ve dönüşüm stratejisi olan Odaklı Bankacılığın tescillenmesi anlamına geldiğini vurgulayarak, şunları söyledi: “Odaklı Bankacılık kapsamında sistemlerimizi ve altyapımızı her zaman güçlü tutmak ana önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu sertifikasyon, hem bu alanlarda dünya standartlarında olduğumuzu net şekilde gösteriyor, hem de müşterilerimizin ilk tercihi olma hedefimiz doğrultusunda bizi motive ediyor.”

Bilgi Teknolojileri Güvenliğinin Hayati Önemi

Türkoğlu, günümüzde dijitalleşmenin iş dünyasında ulaştığı boyutun, iş sürekliliği ve bilgi teknolojileri güvenliğini daha da hayati hale getirdiğini vurgulayarak; “İşte bu nedenle, mevcut kalite sertifikalarımıza ek olarak önümüzdeki aylarda, bu alanlardaki kalite standartlarımızı da tescilletmeyi hedefliyoruz. Müşteri ve sektör odaklı vizyonumuz ile bu yeni sertifikalara sahip olmak için yaptığımız hazırlıklar, hizmet düzeyimizi daha da ileri taşıyacak. Süreçlerimizin ve teknik altyapımızın daha da yüksek standartlara sahip olması için çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Alternatif Bank 2017 sonuna kadar, Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi (TS ISO IEC 20000-1), Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemleri-BT İş Sürekliliği Yönetimi (ISO 22301) ve Kişisel Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 10012) alanlarıyla ilgili sertifikasyon için, denetim süreçlerini başlatmayı hedefliyor.

Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat