İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ

Alternatif Bank, The Commercial Bank ile Büyümeye Devam Ediyor

Alternatif Bank, The Commercial Bank ile Büyümeye Devam Ediyor

Alternatif Bank, The Commercial Bank ile Büyümeye Devam Ediyor

2017’nin ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan Alternatif Bank, bir önceki yılın aynı dönemine göre aktif büyüklüğünü yüzde 31 artırarak 16,8 milyar TL’ye, mevduatlarını ise yüzde 35 oranında artışla 8,8 milyar TL seviyesine yükseltti. Banka, kredi hacminde yüzde 28 artış kaydederken; 24,1 milyon TL kar açıkladı.

Alternatif Bank, 31 Mart 2017 tarihli finansal tablolarını açıkladı. Konsolide olmayan finansal tablolarına göre Alternatif Bank, bu yılın ilk çeyreğinde, başarılı bir performans göstererek aktif büyüklüğünü bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 31 artırarak 16 milyar 810 milyon TL seviyesine yükseltirken; kredi hacminde de 2016’nin ilk çeyreğine göre yüzde 28 artış kaydetti. Türk ekonomisine krediler aracılığıyla 10 milyar 597 milyon TL katkıda bulunan Alternatif Bank; mevduatlarını ise, yüzde 35 oranında artışla, 8 milyar 795 milyon TL seviyesine yükseltti. Banka Mart 2017 sonu itibarıyla 24 milyon 183 bin TL kar açıkladı.

2017 ilk çeyrek finansal sonuçlarını değerlendiren Alternatif Bank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Müge Öner, ilk çeyreği başarıyla tamamladıklarını belirterek; “Bir önceki yılın aynı dönemine göre, aktiflerimizi yüzde 31, mevduatlarımızı yüzde 35 ve kredi hacmimizi yüzde 28 artırmayı başardık. Yine aynı dönemde, Türkiye ekonomisine krediler vasıtasıyla 10,6 milyar TL’ye yakın destek sağladık.” dedi.

Alternatif Bank olarak The Commercial Bank’ın yüzde 100 iştiraki olduklarını hatırlatarak, sözlerine şöyle devam etti: “The Commercial Bank’ın vizyonuyla büyüyen hedeflerimiz doğrultusunda, 2017 yılında da, etkin risk yönetimi anlayışımızdan ödün vermeden, başta kurumsal ve ticari segmentler olmak üzere odaklandığımız tüm alanlarda iş hacmimizi genişletmeye devam edeceğiz. Hissedarımızın desteğiyle, farklılaşmış ve ihtisaslaşmış yapımızı daha da ileriye taşıyarak, sürdürülebilir büyümemize devam edeceğiz. Türkiye ve Katar arasında her geçen gün daha da gelişen ticari işbirliğine destek olmak ve bu işbirliğinden doğacak fırsatları değerlendirmek temel önceliklerimizden biri olmaya devam edecek.”

Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat