İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ

Alternatif Bank Türk Ekonomisine Katkı Sağlamaya Devam Ediyor

Alternatif Bank Türk Ekonomisine Katkı Sağlamaya Devam Ediyor

Alternatif Bank Türk Ekonomisine Katkı Sağlamaya Devam Ediyor

Alternatif Bank 2017 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı:

Açıklanan 2017 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarına göre bankanın, aktif büyüklüğü, 17,6 milyar TL’ye, mevduat hacmi ise 9,5 milyar TL’ye yükseldi. Alternatif Bank, krediler vasıtası ile ülke ekonomisine 12 milyar TL katkıda bulunurken, 71 milyon TL kâr açıkladı.

Yakın zamanda üst yönetimine kattığı önemli isimlerle piyasada kendinden söz ettiren Alternatif Bank, 2017 yılının üçüncü çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Konsolide olmayan sonuçlara göre banka aktif büyüklüğünü bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25 artırarak 17,6 milyar TL seviyesine yükseltti. Alternatif Bank’ın krediler vasıtası ile ülke ekonomisine sağladığı destek 12 milyar TL’ye ulaşırken, mevduat hacmi ise yüzde 31 oranında artarak, 9,5 milyar TL’ye yükseldi. Banka, yılın ilk üç çeyreğinde 71 milyon TL net kar elde etti.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür,  The Commercial Bank’ın vermiş olduğu destek ve banka tarafından benimsenen müşteriye yakın olma yaklaşımının olumlu sonuçlarını almaya devam ettiklerini vurgulayarak; ‘’2017 yılının üçüncü çeyreğinde göstermiş olduğumuz pozitif ivmenin arkasında banka olarak benimsediğimiz müşteri odaklı yaklaşım yatıyor. 2016 sonunda yüzde 100 iştiraki olduğumuz The Commercial Bank’ın desteği ve çalışma arkadaşlarımın özverileri ile sürdürülebilir büyüme hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Alternatif Bank olarak, tüm faaliyetlerimizin merkezine müşterilerimizi koyarak, gelecek dönemlerde performansımızı çok daha yukarıya taşıyacağız. Paydaşlarımız ve ülkemiz için yarattığımız katma değeri hissedilir şekilde artıracağız’’ dedi.

Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat