İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ

Alternatif Bank Gelişim Merkezi

Alternatif Bank Gelişim Merkezi

Alternatif Bank Gelişim Merkezi

Alternatif Bank, eğitim ve gelişim faaliyetlerini "Gelişime Dair Her Şey" konseptiyle Alternatif Bank Gelişim Merkezi çatısı altında yürütmeye devam ediyor.

"Çalışanlarının gelişimini en üst seviyede destekleyen yenilikçi ve çözüm odaklı gelişim merkezi olmak" vizyonunu benimseyen Alternatif Bank Gelişim Merkezi, klasik eğitim yaklaşımından farklı olarak dünyadaki trendlere uygun yenilikçi gelişim çözümleri sunmaktadır.

Bankanın hedefleri, stratejileri ve çalışma prensipleri ile eğitim ve gelişim faaliyetleri arasında paralellik sağlamak, çalışanların gelişimine yatırım yaparak müşterilerinin tercih ettiği ilk banka olma vizyonunu desteklemek, değerlerimizi ve liderlik yetkinliklerini güçlendirmek Alternatif Bank Gelişim Merkezi’nin ana hedefleri arasında yer almaktadır.

Alternatif Bank çalışanlarının, bölümlere özel gelişim programlarından gelişim uygulamalarına, uzaktan eğitimlerden üniversite işbirliği ile hazırlanan özel programlara kadar uzanan tüm eğitim ihtiyaçlarını tek çatı altında birleştiren Alternatif Bank Gelişim Merkezi’nde, toplam çalışan sayısının %10'una aynı anda eğitim hizmeti verilebilmektedir.

Alternatif Bank Gelişim Merkezi’nin düzenlediği eğitim ve gelişim faaliyetleri:

Oryantasyon Programı
Bankaya yeni başlayan tecrübeli ya da tecrübesiz çalışanlar göreve göre düzenlenmiş oryantasyon programına alınmaktadır.

Üniversite İşbirlikleri
Önde gelen üniversitelerle işbirliği yapılarak çeşitli sertifika programları ve özel programlar düzenlenmektedir.

Bankacılık Eğitimleri
Çalışanlarımızın teknik bilgilerini artırmaya yönelik bankacılık eğitimleri ile uzmanlık konularında gelişimleri sağlanmaktadır.

Kişisel Gelişim Eğitimleri
Stres ile başa çıkma, etkin zaman yönetimi, kişisel marka yönetimi gibi konularda yetkinlikleri geliştirmeyi hedefleyen özel eğitimler tasarlanmaktadır.


Liderlik ve Yetenek Programları
Çeşitli değerlendirme aşamalarından geçerek bankamız bünyesine MT olarak katılmaya hak kazanan çalışanlarımız için geleceğin yöneticileri programları planlanmaktaktadır.

Yöneticiler ve yetenekli çalışanlara özel tasarlanmış vizyoner eğitimler gerçekleştirilmektedir.

Uzaktan Eğitimler
Yeni çıkan ürünlere yönelik ve her zaman ulaşılabilecek ana konulardaki eğitimler uzaktan eğitim platformumuz AK@mpüs üzerinden verilebilmektedir.

Alternatif Bank, eğitim ve gelişim alanındaki en saygın kuruluşlardan CorpU tarafından verilen 2014-2015. CorpU Öğrenmede Mükemmellik ve İnovasyon Ödülleri'nde ölçümleme kategorisinde En İyi Uygulama Ödülü’nün sahibi oldu.

CorpU Öğrenmede Mükemmellik ve İnovasyon Ödülleri kurumsal öğrenme ve yetenek programlarının uzun soluklu bağımsız bir değerlendirmesidir. Ödüller, kurum stratejileriyle paralellik, işbirliği, markalaşma, lansman, liderlik gelişimi, eğitim teknolojileri ve ölçümleme konularında iş ve çalışan performansını artıran kurumsal üniversiteler, kâr amacı gütmeyen organizasyonlar ve kamu kuruluşlarına veriliyor.

Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat