Geri Dön

Omar Hussain Alfardan

Yönetim Kurulu Başkanı

Omar Alfardan, Katar ve Körfez Ülkeleri’nin en başarılı şirketlerinden birisi olan Alfardan Grubu’nun Başkanı ve CEO’sudur. İş hayatına dair derin bilgi ve deneyimini, doğal inciler alanında önde gelen otoritelerden bölgenin lider iş insanı babası Hussain Ibrahim Alfardan’ın rehberliğinde edinen Omar Alfardan, vizyoner yaklaşımı ile Alfardan Grubu’nu Katar’da ve Körfez Bölgesi’nde karlılığı yüksek sektörlerde genişleterek Grub’un sürdürülebilir büyüme ile büyük başarı yakalamasına öncülük etti.

Omar Alfardan, turizm, gayrimenkul, otomotiv, mücevherat, döviz takası, yatırım, denizcilik ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren Alfardan Grup şirketlerinde önemli sorumluluklar üstlenmektedir. The Commercial Bank bünyesinde Murahhas Aza olarak, Qatar Financial Centre Authority’de ise Danışma Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. United Arab Bank’ta (BAE) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kurumsal Yönetim ve Ücretlendirme Komitesi Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Katar İş İnsanları Derneği Üyesi ve bu dernek çatısındaki Katar Oteller Birliği’nin Kurucu Üyesidir. Kendisi, Marsa Arabia bünyesinde Murahhas Aza olarak bulunmaktadır. Hayırseverlik ve sosyal sorumluluk projelerinin güçlü bir destekçisi olan Alfardan aynı zamanda Qatar Kızıl Haç Örgütü’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır.

Omar Alfardan, Alternatif Bank Yönetim Kurulu’na Eylül 2014 yılında katılmış olup Aralık 2016’dan bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. İsviçre-Cenevre’deki Webster Üniversitesi’nden işletme alanında lisans derecesi ve finans alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.


VOV Hesaplama Aracı

VOV hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Ekstra Hesap Hesapla
Mevduat Hesaplama Aracı

Mevduat hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Ticari Taksitli Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Nakit Döngüsü Hesapla (Finansal)
Nakit Döngüsü Hesapla (Zaman)
Tahvil ve Bono Hesapla
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.