Geri Dön

Leonie Lethbridge

Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Leonie Lethbridge, birbirinden farklı piyasalarda şirket yönetimi, dönüşüm, operasyonlar, risk ve teknoloji alanlarında 20 yılı kapsayan liderlik ve bankacılık deneyimine sahip bir profesyoneldir. Kendisi The Commercial Bank bünyesinde COO (Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı) olarak çalışmaktadır. Temmuz 2017’de The Commercial Bank’a katılmadan önce, ANZ Grup’un (Australia and New Zealand Banking Group) Kamboçya’daki ortak girişimi olan ANZ Royal’de CEO olarak görev yapmıştır. ANZ’deki 15 yıllık kariyeri boyunca Asya Bölgesi’nden Sorumlu COO, Endonezya Bölgesi’den Sorumlu COO ve Asya Pasifik Bölgesi’nden Sorumlu Vekil Risk Direktörü gibi üst düzey pozisyonlarda bulunmuştur. 

Dr. Lethbridge üst düzey yönetim alanında olduğu kadar birleşme ve satın almalar ile entegrasyon süreçlerinde başarılı bir geçmiş kariyere sahiptir. Bankacılık kariyerinden önce, telekomünikasyon, bankacılık ve finans, ve üretim gibi farklı sektörlerdeki şirketlere yönetim danışmanlığı yapmıştır. Ayrıca, bu sektörlerde yönetim kurulu üyesi görevlerini üstlenmiştir. 

Swinburne Teknoloji Üniversitesi’nden (Avustralya) doktora derecesi ve RMIT Üniversitesi (Avustralya) İnovasyon ve Hizmet Yönetimi alanında uygulamalı bilimler yüksek lisans derecesine sahip olan Dr. Lethbridge uygulamalı bilimler lisans eğitimini New South Wales Üniversitesi’nde (Avustralya) onur derecesiyle tamamlamıştır. Kendisi Alternatif Bank Yönetim Kurulu’na Ekim 2018 tarihinde katılmış olup aynı zamanda Denetim ve Mevzuata Uyum Komitesi Başkanlığı görevini yürütmektedir.


VOV Hesaplama Aracı

VOV hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Ekstra Hesap Hesapla
Mevduat Hesaplama Aracı

Mevduat hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Ticari Taksitli Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Nakit Döngüsü Hesapla (Finansal)
Nakit Döngüsü Hesapla (Zaman)
Tahvil ve Bono Hesapla
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.