İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ

Ödeme Yönetimi

KREDİ HESAPLAMA ARACI

Ödeme Yönetimi

Toplu Ödeme Sistemi

Müşterilerimizin, kendilerine mal ve hizmet sağlayan tedarikçilerine yaptıkları çok sayıdaki EFT ve ödemelerinin elektronik ortamda tek seferde, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak sağlayan bir Nakit Yönetimi ürünüdür. Ödeme bilgileri bankamız sistemine İnternet Şubemiz, FTP/SFTP ya da e-mail yoluyla iletilebilmektedir. İşlem sonuçlarına ait akıbet bilgilendirmesi anlık olarak firmaya iletilmekte ve otomatik muhasebe yaratılması sağlanabilmektedir.Sistem Avantajları

 • Operasyonel kolaylık yaratır.
 • Maliyet/iş gücü tasarrufu sağlanır.
 • Bilgiye hızlı erişim mümkün hale gelir.
 • Bankamızca tanımlanabilecek KMH veya gün içi limit sayesinde firmanın hesabında yeterli bakiye olmasa dahi ödemeler gerçekleşir.
 • Otomatik muhasebe kaydı sağlanabilir.

Çek Karnesi ve Sürekli Çek Basım Programı

Müşterilerimiz firma hesaplarından ya da şahsi hesaplarından yapacakları ödemelerini, nakit taşıma riskini ortadan kaldırarak bankamız çek karnesi ile gerçekleştirebilirler.
Aynı zamanda ödemelerini yoğun olarak çek ile gerçekleştiren müşterilerimizin çeklerini bilgisayar ortamında hızlı ve düzenli bir şekilde yazmalarına imkân veren Sürekli Çek Basım Programı, takip ve raporlama kolaylığı sayesinde daha etkin bir nakit akışı planlanması sağlayan bir nakit yönetimi ürünüdür.

Sistemin Avantajları;

 • Operasyonel iş yükü ve hata olasılığı azalır.
 • Geriye dönük kesilen çek bilgilerine ilişkin rapor alınabilir.
 • Çekle ödeme yapılan müşteri veri tabanı tutulabilir.
 • Takip ve kontrol süreçleri kolaylaşır.
 • TL ve Yabancı para bazında kullanılabilir.

Karekodlu Çek

Ticaret hayatında çek ile gerçekleştirilen ödemelerin daha hızlı ve güvenli bir hale getirilmesi için geliştirilen Karekodlu Çek Sistemi, çeki elinde bulunduran kişinin çek yaprağı üzerinde yer alan kare kodu, akıllı cihazlar ile okutarak keşidecinin özet çek raporunu alabildiği findeks platformundan sunulan bir Kredi Kayıt Bürosu hizmetidir.

Karekodlu çek kullanımı ile;

 • Keşidecinin geçmiş dönemlere ait çek ödeme alışkanlığı, çek hamili tarafından hızlı ve kolay bir şekilde görülebilir.
 • Çek hamilleri için sahteciliğe karşı tedbir alabilme ve çekin dolaşımda olduğunu teyit edebilme imkânı sağlar.
 • Keşideci geçmiş dönem performansı değerlendirilerek çekli ticarete ilişkin kararlar daha hızlı alınabilir, yeni iş fırsatları yakalanabilir.
 • Ticari hayatta güvenilirliğe ve prestije katkı sağlar.

Fatura Ödemeleri

Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. fatura ödemeleri bankamızın tüm şubeleri ve İnternet Şubemizden kolaylıkla ödenebilmektedir. Tüm müşterilerimizin fatura veya abone bilgileri ile talimatlı (otomatik) ve/veya talimatsız fatura tahsilatlarını yaparak zaman ve işgücünden tasarruf etmelerini sağlamaktayız.
Müşterilerimizin fatura ödemeleri için otomatik ödeme talimatı vermeleri ödemenin unutulma riskini ortadan kaldırırken, aynı zamanda hesaba tanımlanabilecek kredili mevduat hesabı limiti ile hesapta yeterli bakiye olmasa dahi ödemelerin zamanında gerçekleşmesini ve hizmet alımının aksamaması sağlanmaktadır.

Bankamızın Fatura Tahsilatına Yetkili olduğu Anlaşmalı Kurum Listesi

Yasal Yükümlülük Ödemeleri

Müşterilerimiz ödemekle yükümlü oldukları MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) dâhil olmak üzere çeşitli Maliye Vergisi, Gümrük Vergisi ve SGK (SSK/BAĞ-KUR) prim ödemeleri gibi yasal ödemelerini Bankamız aracılığıyla rahatlıkla ödeyebilmektedirler.
Eczane, hastane, laboratuvar, optik, diyaliz ya da sağlık merkezi olarak faaliyet gösteren müşterilerimizin SGK’dan aldıkları Sağlık Ödemelerine Bankamızca aracılık edilmektedir.
SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklileri de bağlı bulundukları kuruma başvurarak maaşlarını Bankamız Şubeleri aracılığıyla alabilirler.

Tahsilatına Aracılık Edilen Vergi Türleri Listesi için tıklayın.

2016 Yılı Vergi Takvimi için tıklayın.

Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat