Alternatif Bank Mobil
Alternatif Bank A.Ş.

Ücretsiz İNDİR - App Store'da Play Store'da Huawei Store'da
İndir

Yenilenen Diners Club Card ile tanışın!

  • Özel Mil Programı
  • Ayrıcalıklı Lounge Deneyimi
  • Temassız Ödeme Kolaylığı

Diners Club’la Ayrıcalıklarla Dolu Bir Dünyaya Adım Atın!

Diners Club Card, Alternatif Bank ile yeniden Türkiye’de!

Diners Club Card ile dünyanın dört bir köşesindeki ayrıcalıkların tadını çıkarabilirsiniz. 200+ ülke ve bölgede 50 milyon işyerinde geçerli olan Diners Club Card; size eşsiz ayrıcalıklar sunar. Üstelik, Troy Ödeme Sistemi aracılığıyla Türkiye’deki tüm POS cihazlarında kullanabilir.

Diners Club Card avantajları hakkında detaylı bilgi için www.alternatifbankdinersclub.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Diners Club Card Temassız

Diners Club Card Temassız ödeme özelliği ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı ile temassız ödeme nedir?

Temassız Ödeme, kredi kartının ödeme cihazına (POS) yaklaştırılmasıyla alışveriş yapmaya imkan veren hızlı ve güvenli bir ödeme yöntemidir.

Temassız kart özelliğini açma işlemi nasıl yapılır?

Temassız Diners Club kredi kartınız varsa ilk işleminizi temaslı olarak gerçekleştirdikten sonra temassız özelliği kullanıma açılacaktır. 
Diners Club Temassız kredi kartınız yoksa başvuruda bulunabilir, temassız özelliği bulunmayan bir Diners Club kredi kartı kullanıyorsanız Müşteri İletişim Merkezi’mizi arayarak temassız olarak yenileme talebinde bulunabilirsiniz.

Diners Club temassız kart şifremi nasıl oluşturabilirim?

Temassız kartınız güvenliğiniz nedeniyle kullanıma kapalı olarak tarafınıza teslim edilecektir. 
Kart şifrenizi 444 00 55 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak veya 4055 ‘e KKSIFRE yazıp boşluk bırakıp, kartın son 4 hanesi ve kartın arka yüzünde yer alan güvenlik numarasını aralarında boşluk bırakarak yazıp göndererek belirleyebilirsiniz. 
Kart şifresi alındıktan sonra aktive edilmelidir. Şifre aktivasyonu için Alternatif Bank ATM’sine veya diğer banka ATM’lerine kredi kartınız ve şifre ile giriş yaparak Şifre Yükleme işlemi yapılması yeterlidir.

Temassız ödeme nasıl yapılır?

Temassız Diners Club kredi kartınız ile şifreye ve imzaya gerek kalmadan, okuyucusu olan tüm noktalarda 750 TL* ve altındaki  işlemler temassız olarak kısa sürede yapılabilir. İşlem için yapmanız gereken tek şey, kartınızı temassız okuyucuya yaklaştırmaktır.
Kartınız ile yurt içinde TROY logolu tüm is yerlerinde ve yurt dışında Discover logolu tüm iş yerlerinde alış veriş yapabilirsiniz.
*Belirtilen işlem limiti BDDK kurul kararı gereği 1 Temmuz 2022 itibarıyla geçerlidir.

Temassız kart ile işlem limiti ne kadardır?

Temassız Diners Club kredi kartınız ile kullanabileceğiniz temassız işlem limiti; tek seferde yapacağınız alış verişleriniz için 750 TL*, değişik zamanlarda yapacağınız alışverişleriniz için ise toplamda 3.750 TL** olarak belirlenmiştir. Toplam temassız işlem tutarınız 3.750 TL'ye ulaştığında, işleminize bir seferlik şifre girerek devam edebilirsiniz.
Temassız Diners Club kredi kartınız okuyucusu uygun olan noktalarda temassız işlem yapabilecektir. İşlem gerçekleşecek ödeme cihazının (POS)  temassız işleme onay vermemesi durumunda ödeme temaslı-şifreli olarak yapılabilecektir.
*Belirtilen işlem limiti BDDK kurul kararı gereği 1 Temmuz 2022 itibarıyla geçerlidir.
**Belirtilen işlem limiti 1 Temmuz 2022 itibarıyla geçerlidir.

Temassız kartın ek yıllık kart ücreti var mı?

Diners Club Temassız kart sahibi müşterilerimizden herhangi ek ücret alınmamaktadır.

Temassız ödemenin avantajları nelerdir?

Temassız Diners Club kredi kartları, temaslı özelliğe sahip diğer Diners kredi kartlarının sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. 
Temassız Diners Club kredi kartınız, temassız işlem yapabilme özelliği sayesinde, küçük tutarlı ödemelerinizde daha hızlı ve kolay işlem yapabilmenize olanak tanır. Temassız ödeme ile alışverişlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirirken, kartınızı paylaşmadığınız için sağlığınız açısından daha üst seviyede önlem almış olursunuz.

Diners Club Card ile İlgili Merak Ettikleriniz

Diners Club Card ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Diners Club Card’ın özellikleri nedir?

Sofistike ve seyahat tutkunu müşterilerimizin ilk tercihi olan Diners Club Card’ınız ile dünya çapında  1300 den fazla Hava Limanı Lounge hizmetinden faydalanır, Club Miles Programı ile ayrıcalıklarla uçar ve seçkin restoranlarda indirimler kazanırsınız.

Lounge kullanım koşulları nelerdir?

  • Diners Club Platinum kartlarda asıl kart sahibinin kendisinin, Diners Black kart sahiplerinde ise asıl kart sahibi ve kendisiyle beraber 1 adet misafiri ile birlikte lounge hizmetini 1 takvim yılı içerisinde 5 defa ücretsiz olarak kullanma hakkı bulunmaktadır.
  • Ücretsiz Lounge kullanım hakkı asıl kartlar için geçerli olup, ek kartlarda ücretsiz kullanım hakkı bulunmamaktadır.
  • Diners Club asıl kartlarda yılda 5 defa ücretsiz kullanım konusu, ücretin önce yansıması ve sonradan gerekli harcama koşullarını sağlayan kartlara “iade usulü” ile çalışmaktadır. 

Detaylı bilgi için tıklayınız.


Mil Programı nedir?

Diners Club Card’ınızla yapacağınız tüm alışverişlerden mil kazanmanızı ve kazandığınız millerle ücretsiz bilet almanızı sağlayan bir mil programıdır.

Diners Club Card’ım ile hangi alışverişlerimden mil kazanabilirim?

Diners Club Platinum Card ile her 1 TL’lik alışverişiniz karşılığında 1 mil, Diners Club Black Card ile her 1 TL’lik alışverişiniz karşılığında 2 mil kazanırsınız.

Diners Club Card ile en fazla ne kadar mil kazanabilirim?

Bir ekstre döneminde; Diners Club Black Card ile en fazla 50.000 Mil, Diners Club Platinum Card ile en fazla 30.000 Mil kazanabilirsiniz.

Diners Club Card'ım Türkiye'de hangi üye işyerlerinde kullanılabilir?

TROY logolu kartlarınız ile Türkiye’deki tüm ATM ve POS’lardan işlem yapabilir, internet ve mobil alışverişlerinizde de güvenle kartınızı kullanabilirsiniz. Arka yüzünde Discover-Diners logoları bulunan kartlarla da tüm dünyada işlem yapabilirsiniz.

Güncel Diners Club Card kampanyaları hakkında detaylı bilgi için kampanyalarımızsayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diners Club Card başvurusu için ne yapmalıyım?

Diners Club Card başvurunuzu Alternatif Bank Şubeleri’nden yapabilirsiniz. Size en yakın Alternatif Bank Şubesi’ni bulmak için tıklayınız.

Diners Club Card üyelik ücreti ne kadardır?

Diners Club Platinum Card yıllık üyelik ücreti 600 TL, Diners Club Black Card yıllık üyelik ücreti 800 TL’dir.

Kartım kaybolduğunda/çalındığında ne yapmalıyım?

Diners Club Card’ınız kaybolduğunda veya çalındığında kartınızı kapattırmak için vakit kaybetmeden 444 00 55 numaralı Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak kayıp/çalıntı bildiriminde bulunabilirsiniz.

Diğer Kartlar

bireysel kartlar görseli

Alternatif Bank Bonus

Alternatif Bank Bonus ile harcadıkça bonus kazanın, indirimlerden ve size özel kampanyalardan faydalanın!

bireysel kartlar görseli

Sanal Kart

İnternette güvenli alışveriş için Alternatif Bank Sanal Kart yanınızda!

Alternatif Bank Mobil Yenilendi!

Yenilenen Alternatif Bank Mobil’i App Store, Google Play Store ve Huawei App Gallery üzerinden cihazınıza indirebilirsiniz.

Alternatif Bank Mobil Yenilendi!
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone

AlternatifbankA.Ş. Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni

Bu metin AlternatifbankA.Ş. ("Bankamız") olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") 'nun 10 uncu maddesi uyarınca Veri Sorumlusu sıfatıyla kişisel verileri işlenen ilgili kişilerin bilgilendirilmesi yükümlülüğümüz kapsamında hazırlanmıştır.

Bankamızca kişisel verileriniz aşağıda açıklandığı çerçevede; kaydedilebilecek, saklanabilecek, güncellenebilecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda üçüncü kişilere açıklanabilecek, devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve KVKK'da sayılan şekillerde işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri; Kişisel verileriniz, 4358 sayılı Vergi Kimlik Numarası Kullanımının Yaygınlaştırılması Hakkında Kanun, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu, 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu, bu kanunlara ilişkin yapılan alt düzenlemeler ile diğer kanunların Bankamızın faaliyetlerini ilgilendiren hükümleri kapsamında Bankamızın aracı ve acente sıfatıyla sunabilecekleri de dahil olmak üzere mevduat, kredi, havale işlemleri dahil her türlü bankacılık, sermaye piyasası, sigorta acentalığı ve diğer ürün ve hizmetlerinde kullanılmak; işlem sahibinin kimlik, adres ve diğer gerekli bilgilerini tespit etmek; elektronik (SWIFT, internet / mobil bankacılık vs.) veya kağıt ortamındaki işlemleri yerine getirebilmek; ilgili mevzuat, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türkiye Bankalar Birliği ve diğer yetkili mercilerce öngörülen bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerine uymak; talep edilen / diğer Banka ürün ve hizmetlerini sunabilmek ve tarafı olunan sözleşmelerin kurulmasını ve ifasını yerine getirmek üzere işlenmektedir.

İzninizin olması durumunda, mevzuat kapsamında olan ve Bankamızla müşteri olma amacınız dışında kalan ürün ve hizmetlerimizin sunulmasında, tanıtımında kullanmak, şahsınıza özel ürün, hizmet ve teklif faaliyetlerini planlamak ve hayata geçirmek, ürün, hizmet çalışma modeli teklifleri geliştirmek, profilleme, segmentasyon, banka içi hedef yaratma, skorlama, risk analizi, müşteri ilişkileri yönetimi, Banka içi performans takibi ile analiz çalışmalarında kullanma, istatistik çalışmaları, pazar araştırması, müşteri memnuniyeti anketleri yürütmek amacıyla da kişisel verileriniz Bankamızca işlenecek ve kullanılabilecektir.

İşyerinde güvenlik uygulamaları ve Bankamızın meşru menfaatleri için şubelerimizde, elektronik veznelerde (ATM), bölge müdürlükleri, genel müdürlük ve Bankamızca kullanılan binalarda kamera görüntüleriniz kaydedilebilecektir.

Risk Grubuna Konu Kişilerin Kişisel Verilerinin İşlenmesi Hakkında Bilgilendirme; Sizin, eşinizin, çocuklarınızın ve bu sayılanların yönetim kurulu üyesi veya genel müdür oldukları, veya bunların ya da bir tüzel kişinin birlikte veya tek başlarına, doğrudan ya da dolaylı olarak kontrol ettikleri ya da sınırsız sorumlulukla katıldıkları ortaklıklar ile bir bankanın nitelikli pay sahipleri, yönetim kurulu üyeleri ve genel müdürü, bunların birlikte veya tek başına ,doğrudan veya dolaylı olarak kontrol ettikleri ya da sınırsız sorumlulukla ortak oldukları veya yönetim kurulu üyesi ya da genel müdürü oldukları ortaklıklar ve birinin ödeme güçlüğüne düşmesinin diğer bir veya birkaçının ödeme güçlüğüne düşmesi sonucunu doğuracak boyutta kefalet, garanti veya benzeri ilişkiler bulunan gerçek ve tüzel kişiler bir “risk grubu” oluşturmaktadır. Risk grubu kapsamına girecek diğer gerçek ve tüzel kişiler T.C. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nca belirlenmekte olup, müşterimiz olmasanız dahi, bankacılık mevzuatı başta olmak üzere hukuki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi, risk gruplarının tespit edilmesi, aynı risk grubu içerisindeki kişilere sağlanabilecek toplam kredi miktarının belirlenebilmesi, bankacılık mevzuatına göre bir risk grubuna kullandırılacak kredi sınırlarının tespiti için dahil olacağınız risk grubunun belirlenebilmesi, izlenebilmesi, raporlanabilmesi, kontrol edilmesi, kredibilite değerlendirmelerinin gerçekleştirilmesi ile Bankamıza ait hukuki ve finansal risklerin yönetilmesi amacıyla da Bankamızca kişisel verileriniz işlenebilmektedir.

Yukarıda belirtilen amaçlarla, kişisel verilerinizin aktarılabileceği kişi / kuruluşlar; Bankacılık Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerinin izin verdiği kişi veya kuruluşlar; bunlarla sınırlı olmamak üzere 5411 sayılı Bankacılık Kanunu madde 73/4'te sayılan finansal kuruluşlar ile diğer üçüncü kişiler; BDDK, Sermaye Piyasası Kurulu, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), T.C. Maliye Bakanlığı, TCMB gibi kamu tüzel kişileri; Bankamız ana hissedarı The Commercial Bank (P.S.Q.C.) ve iştiraklerimiz Alternatif Finansal Kiralama A.Ş. ve Alternatif Menkul Değerler A.Ş.'de dahil Bankamızın doğrudan / dolaylı yurt içi / yurt dışı iştirakleri; yurt içi ve yurt dışı para ve menkul kıymet transferi, menkul kıymet saklama taleplerinde ilgili transfere aracılık eden/ saklama hizmeti veren yurt içi ve yurt dışı bankalar ve takas kuruluşları, ilgili sigorta şirketleri, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi ile bankacılık faaliyetlerini yürütmek üzere hizmet aldığımız, işbirliği yaptığımız, program ortağı olduğumuz kuruluşlar, yurt içi / yurt dışı banka ve finansal kuruluşlar ile diğer üçüncü kişilerdir.

Kişisel verilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi; Kişisel verileriniz, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu ve yukarıda belirtilen diğer ilgili mevzuat gereğince onay ve/veya imzanızla düzenlenen bankacılık işlemlerine ilişkin tüm sözleşmeler/bilgilendirme formları ve sair belgelerle, elektronik onay ve/veya imzanız ile yapacağınız bildirimlerle, Genel Müdürlük, Şubelerimiz, ATM'ler, İnternet Bankacılığı, Çağrı Merkezi gibi kanallar aracılığıyla sözlü, yazılı veya elektronik ortamda olmak kaydıyla tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olarak otomatik olmayan, yurt içi/yurt dışı iştiraklerimiz, işbirliği yaptığımız kurum ve kuruluşlar, resmi kurumlar, yurt içi/yurt dışı Bankalar ve diğer 3.kişiler de dahil olmak üzere Bankamız dışından da elde edilebilecek çeşitli yöntemlerle, Bankamızın yasal ve sözleşmesel yükümlülüklerini tam olarak ifa edilebilmesi amacı ile toplanmaktadır.

KVKK'nın 11. maddesi gereği müşteri olarak haklarınız; Bankamıza başvurarak, kişisel verilerinizin;

a) İşlenip işlenmediğini öğrenme,

b) İşlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

c) İşlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

ç) Yurt içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

d) Eksik / yanlış işlenmişse düzeltilmesini isteme,

e) KVKK'nın 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini / yok edilmesini isteme,

f) Aktarıldığı üçüncü kişilere yukarıda sayılan (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin bildirilmesini isteme,

g) Münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

h) Kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep etmedir.