İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ
Hesaplar
KREDİ HESAPLAMA ARACI

Hesaplar

Mevduat Hesapları

Vadesiz TL Mevduat Hesabı

Vadesiz TL hesabınızda tasarruflarınızı biriktirebilir, vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile tüm faturalarınızın gününde ödenmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı ile kira, aidat, taksit, sigorta gibi düzenli ödemeleriniz ve havale/EFT işlemleriniz otomatik olarak yapılmaktadır.

Vadesiz mevduat hesabınıza İnternet Şubemizden (e-Şube), Alternatif Bank ATM'lerinden ve yurt içindeki diğer bankaların ATM’lerinden günün 24 saati ulaşabilirsiniz.

Hesabınızda paranız olmasa da krediniz var!

Hesabınızda para kalmadığı anlarda bile, KMH (Kredili Mevduat Hesabı) limitiniz dahilinde para çekebilirsiniz. Hesabınıza para yatırdığınızda kredi borcunuz sıfırlanır, faizi ise ay sonunda kesilir. Hesabınızda kalan paranızı Otomatik Fon veya Otomatik Repo ile değerlendirebilirsiniz.

Kullanmadığınız paranın değerlendirilmesi için Otomatik Fon veya Otomatik Repo hizmetlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Vereceğiniz bir talimat ile bankamızca belirlenen limitin üzerindeki vadesiz hesap bakiyeniz, sistem tarafından otomatik olarak likit fona alınır. Ertesi günün başında (o günün fiyatı ile) otomatik olarak satılır.

Otomatik Ödeme Talimatı vermişseniz, ödeme işlemleriniz yapılır ve kalan bakiye tekrar likit fona bağlanır. Otomatik Fon ve Otomatik Repo’da alt limit 1.000 TL'dir.

Vadesiz Döviz Mevduat Hesabı

Tasarruflarınızı USD, EUR, JPY, CHF, GBP olarak değerlendirebilir ve yabancı para havalelerinizi döviz hesaplarınızdan yapabilirsiniz. 

Vadeli TL Mevduat Hesabı

Risk almadan getiri elde etmek ve yatırımlarınızı uygun faiz oranlarıyla değerlendirmek için; Alternatif Bank’ta 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 12 aylık Vadeli Hesap ya da 1 günden 365 güne kadar Kırık Vadeli Mevduat Hesabı açtırabilirsiniz. Dilerseniz, Vadeli Mevduat hesaplarınız vade sonlarında otomatik olarak temdit edilir. Diğer bir deyişle, aynı vade ve vadeye bağlı güncel faiz oranı ile yenilenir. Sabit getirilidir. Vade sonuna kadar piyasadaki faiz hareketlerinden etkilenmez. Vadesinden önce bozulan hesaplara faiz işletimi yapılamamaktadır. Faiz oranları brüttür.

  • Vadesiz ve ihbarlı hesaplar ile 6 aya kadar (6 ay dahil) vadeli hesaplarda %5
  • 1 yıla kadar (1 yıl dahil) vadeli hesaplarda %3
  • 1 yıldan uzun vadeli hesaplarda stopaj uygulanmamaktadır

Vadeli TL Mevduat Hesap hareketlerinizi İnternet Şubemizden (e-Şube) takip edebilirsiniz.

TL Mevduat faiz oranları için tıklayın.

Vadeli Döviz Mevduat Hesabı Yatırımlarınızı döviz bazında değerlendirebilir, uygun faiz oranlarıyla risksiz getiri elde edebilirsiniz. Risksiz bir getiri elde etmek ve yatırımlarınızı uygun faiz oranlarıyla değerlendirmek istiyorsanız; Alternatif Bank’ta 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 12 aylık Vadeli Döviz Tevdiat Hesabı açtırabilirsiniz. Dilerseniz, Vadeli Mevduat hesaplarınız vade sonlarında otomatik olarak temdit edilir. Diğer bir deyişle, aynı vade ve vadeye bağlı güncel faiz oranı ile yenilenir. Sabit getirilidir. Vade sonuna kadar piyasadaki faiz hareketlerinden etkilenmez. Vadesinden önce bozulan hesaplara faiz işletimi yapılamamaktadır. Faiz oranları brüttür.

  • Vadesiz ve ihbarlı hesaplar ile 6 aya kadar (6 ay dahil) vadeli hesaplarda %20
  • 1 yıla kadar (1 yıl dahil) vadeli hesaplarda %16
  • 1 yıldan uzun vadeli hesaplarda %13 stopaj uygulanmaktadır. Vadeli Döviz Tevdiat hesap hareketlerinizi İnternet Şubemizden (e-Şube) takip edebilirsiniz. USD – EURO Mevduat faiz oranları için tıklayın.

Maaş Hesabı

Maaşınıza Alternatif Bank ATM'leri veya yurt içindeki diğer bankaların ATM'lerinden anında ulaşabilir, hesabınızda nakit olmadığında kredi kullanabilirsiniz. Alternatif Bank’ta maaş hesabınız varsa, maaşınızı/paranızı Alternatif Bank ATM’lerinden veya yurt içindeki diğer bankaların ATM’lerinden çekebilirsiniz. Maaş hesabınız üzerinden tüm fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilir ve hesabınızda paranız olmadığı zamanlarda KMH (Kredili Mevduat Hesabı) hizmetimizden faydalanarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bağış Hesapları

TSK Mehmetçik Vakfı TSK Mehmetçik Vakfı’na destek olmak istiyorsanız bağışlarınızı Alternatif Bank Ankara Siteler Şubesi’nde aşağıda belirtilen hesaplara yapabilirsiniz.

Menkul Bağış Tahsilat Hesabı TL: 9430/01515517

Menkul Bağış Tahsilat Hesabı USD:9430/01515518

Menkul Bağış Tahsilat Hesabı EUR:9430/01515519

Çocuk Hesabı

18 yaşından küçük çocuklarınız için açtırabileceğiniz hesapta biriken tasarruflarınızı vadeli ya da vadesiz olarak değerlendirebilirsiniz.

Apartman Hesabı

Alternatif Bank'ta Apartman Hesabı açtırmak çok kolay.

Evrak: Başvuru aşamasında aşağıdaki evraklar zorunludur.

  • Noterden Tasdikli Karar Defteri
  • Karar Defterinde Belirtilmiş Olan Apartman Yöneticisinin İmza Beyannamesi
  • Apartman Yöneticisinin Nüfus Cüzdanı
  • Apartmanın Vergi Kimlik Numarası
Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat