Basın Bülteni ve Duyurular

Alternatif Bank ve TİM’den İhracatçıya Tam Destek

28 Ağustos 2019

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Alternatif Bank, ihracatçı firmaların finansal ihtiyaçlarına özel bankacılık çözümleri oluşturmak amacıyla iş birliği protokolüne imza attı.

71 bin ihracatçının temsilcisi olan TİM ile yenilenen vizyonuyla müşterilerine özel bir bankacılık deneyimi sunarak, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir büyümesine destek olmayı amaçlayan Alternatif Bank, TİM’de gerçekleştirilen törenle bir iş birliği protokolüne imza attı. İmza törenine TİM Başkanı İsmail Gülle, Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür ve TİM Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Alternatif Bank, imzalanan protokol kapsamında işletme, ihracat, yatırım kredileri, gayri-nakdi krediler, ödeme ve tahsilat işlemleri, dış ticaret işlemleriyle birlikte sigorta ve leasing gibi bankacılık dışı işlemlerde de TİM üyelerinin ihtiyacına özel olarak şekillendirilecek avantajlı hizmet ve çözümler sunacak. Banka, hissedarı olan The Commercial Bank’ın Katar, Umman, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi'ndeki gücüyle de ihracatçılara yeni pazarlara açılmalarında destek sağlamayı hedefliyor. Alternatif Bank ayrıca Katar Riyali’nin haziran ayı itibarıyla TCMB’nin alım-satım yapılan dövizler listesine eklenmesiyle beraber Katar Riyali cinsinden döviz işlemleri, ödemeler ve ihracat tahsilatları yapmaya başladı. Böylece Katar’la ticaret yapmak isteyen ihracatçı firmalara da bu yönde hizmetler sunacak.

TİM Başkanı İsmail Gülle protokol ile ilgili olarak şunları söyledi: “Finansmana erişim ve finansman maliyetleri ihracatçılarımızın en önemli sorunlarından biri. Atılan bu adımla birlikte, firmalarımızın finansmana erişimi kolaylaşacak, finansman maliyetlerinde iyileşmeler gerçekleşecek. Geçtiğimiz mart ayında yedi bankayla benzer bir protokol imzalamıştık, Alternatif Bank’ın da eklenmesiyle bankacılık sektörümüzün büyük bir kısmı kapılarını ihracatçılarımıza açmış oldu. İhracatımızın yüzde 27’sini Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya gerçekleştiriyoruz, ithalatımızın yüzde 10’u yine bu bölgelerden. Bu noktada Alternatif Bank ve The Commercial Bank’ın bölgedeki tecrübelerinden ihracatçılarımızın da faydalanmasını istiyoruz. Banka, Katar Riyali ile işlem yapma kapasitesine sahip olmasıyla özellikle Katar’la ticaret yapan firmalarımızın işlerini oldukça kolaylaştıracak, yerel paralarla ticaret hız kazanacak.” dedi.

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür ise gerçekleştirilen iş birliği ile ilgili şu bilgileri verdi: ‘’Alternatif Bank olarak yenilenen marka yüzümüz ve büyüme stratejimiz ile yılın ilk yarısını başarılı sonuçlarla geride bıraktık. Bankamızın yeni hedefleri doğrultusunda önemli bir ivme yakaladığımız bu dönemde, ülkemizde ihracatçıların en büyük temsilcisi olan Türkiye İhracatçılar Meclisi’yle gerçekleştirdiğimiz iş birliğini son derece önemsiyoruz. Basiretli iş yapma kültürümüz ve uzman ekibimizle TİM’in kıymetli üyelerine standart bankacılık hizmetleri sunmaktan öte, onların ihtiyaçlarına özel şekillendireceğimiz avantajlı ve kapsayıcı çözümler üretmeyi, “danışman banka” rolümüzle katma değer yaratmayı amaçlıyoruz. Bu yaklaşımımız doğrultusunda, Alternatif Bank’ın TİM üyelerinin başta Katar olmak üzere, gelişen yeni pazarlara açılmasına bankacılık hizmetlerimizle katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Büyüme hedefi olan, istihdama, üretime ve ülkemiz ekonomisinin gelişimine katkıda bulunan tüm işletmeleri desteklemeye devam edeceğiz.”VOV Hesaplama Aracı

VOV hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Ekstra Hesap Hesapla
Mevduat Hesaplama Aracı

Mevduat hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Ticari Taksitli Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Nakit Döngüsü Hesapla (Finansal)
Nakit Döngüsü Hesapla (Zaman)
Tahvil ve Bono Hesapla
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.

Yenilenen Web Sitemize Hoş Geldiniz.

”Danışman Bankacılık” anlayışımızla sunduğumuz ürün ve hizmetlerle tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

Keşfet