Alternatif Bank Mobil
Alternatif Bank A.Ş.

Ücretsiz İNDİR - App Store'da Play Store'da Huawei Store'da
İndir

Basın Bültenleri ve Duyurular

Çek Ödeme Destek Kredisi ve Ekonomik İstikrar Kalkanı Kredi Desteği Paketi

28 Mart 2020

Koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmaya yönelik olarak müşterilerimize sunduğumuz desteklere Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında yenilerini ekledik.

Salgının istihdam, üretim, ticaret ve ödeme sistemine potansiyel yansımalarını asgari seviyede tutmak amacıyla Hazine desteği ve Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle devreye alınacak olan Çek Ödeme Destek Kredisi ve Ekonomik İstikrar Kalkanı Kredi Desteği paketlerine katıldık.

Müşterilerimizin ticari itibarının korunmasına ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamaya katkı sağlamak amacıyla her iki paketi 3 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 12 ay vadeli, yıllık yüzde 9,5 faizle sunacağız.  

Müşterilerimiz, Çek Ödeme Destek Kredisini paketin açıklandığı tarihten önce keşide ettikleri gerçek ticari ilişkilere dayalı çeklerinin finansmanı amacıyla yıllık ciro hacmine göre azami 10 milyon TL’ye kadar kullanabilecek. 

Ekonomik İstikrar Kalkanı Kredi Desteği kapsamında ise müşterilerimiz 2020 yılı Şubat ayı sonu itibarıyla kayıtlı çalışan sayılarında kredi vadesi boyunca azaltma yapmamaları ön koşuluyla yıllık ciro hacmine göre azami 50 milyon TL’ye kadar kredi kullanabilecek. 

Başvuruların 30 Mart’ta başlayacağı paketlerden, sektör gözetmeksizin salgından olumsuz etkilenen KOBİ, kurumsal ve ticari müşterilerimiz yararlanabilecek. 

Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone