Basın Bültenleri ve Duyurular

Koronavirüs Salgınının Etkilerine Karşı Müşterilerimizin Yanındayız

24 Nisan 2020

Alternatif Bank olarak Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için müşterilerimizin yanında yer almaya devam ediyoruz.

Tüzel veya bireysel müşterilerimizin talep etmeleri halinde 30 Nisan’a kadar olan kredi anapara, faiz ve taksit ödemelerini mevcut koşullarla 30 Haziran’a kadar öteleme imkanı sunuyoruz.

Ek olarak; Koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmaya yönelik olarak müşterilerimize sunduğumuz desteklere Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında yenilerini ekledik:

Salgının istihdam, üretim, ticaret ve ödeme sistemine potansiyel yansımalarını asgari seviyede tutmak amacıyla Hazine desteği ve Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle devreye alınacak olan Çek Ödeme Destek Kredisi ve Ekonomik İstikrar Kalkanı Kredi Desteği paketlerine katıldık.

Müşterilerimizin ticari itibarının korunmasına ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamaya katkı sağlamak amacıyla her iki paketi 3 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 12 ay vadeli, yıllık yüzde 9,5 faizle sunacağız.  

Müşterilerimiz, Çek Ödeme Destek Kredisini paketin açıklandığı tarihten önce keşide ettikleri gerçek ticari ilişkilere dayalı çeklerinin finansmanı amacıyla yıllık ciro hacmine göre azami 10 milyon TL’ye kadar kullanabilecek. 

Ekonomik İstikrar Kalkanı Kredi Desteği kapsamında ise müşterilerimiz 2020 yılı Şubat ayı sonu itibarıyla kayıtlı çalışan sayılarında kredi vadesi boyunca azaltma yapmamaları ön koşuluyla yıllık ciro hacmine göre azami 50 milyon TL’ye kadar kredi kullanabilecek. 

Başvuruların 30 Mart’ta başlayacağı paketlerden, sektör gözetmeksizin salgından olumsuz etkilenen KOBİ, kurumsal ve ticari müşterilerimiz yararlanabilecek. 

Müşterilerimizin bu konudaki tüm soru ve talepleri için bağlı oldukları şubelerimizle iletişime geçmelerini rica ederiz.

Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.