Alternatif Bank Mobil
Alternatif Bank A.Ş.

Ücretsiz İNDİR - App Store'da Play Store'da Huawei Store'da
İndir

Mobil Bildirim ve Alternatif Şifre ile Güvenlik Doğrulaması


Mobil Bildirim ve Alternatif Şifre ile Güvenlik Doğrulaması

Artık cihazınızı Alternatif Bank Mobil’e tanımlayarak, giriş işleminizde ve uygulama içerisindeki finansal işlemlerinizde ek bir doğrulama adımı gerekmeden işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

İnternet Bankacılığı ve Müşteri İletişim Merkezi’mize giriş ve finansal işlemlerinizde ise, daha önce tarafınıza SMS olarak iletilen tek kullanımlık kod yerine, tanımlanan cihazınıza gönderilecek bildirimi onaylayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Mobil Bildirim ile Giriş

Mobil Bildirim ile Giriş, SMS şifresi yerine Alternatif Bank Mobil’den cihazınıza gelen bildirimi onaylayarak giriş yapılmasını sağlayan güvenli bir yöntemdir.

Mobil Bildirim ile Alternatif Bank İnternet Bankacılığına ve Müşteri İletişim Merkezi hizmetlerimize kolayca bağlanmak için:

Şifrenizi girdikten sonra Alternatif Bank Mobil ile eşleştirilmiş olan cihazınıza bildirim gönderilir.

Cihazınıza gelen bildirime basarak onay butonuyla Alternatif Bank İnternet Bankacılığına ve Müşteri İletişim Merkezi hizmetlerimize güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Alternatif Şifre

Cihazınıza bildirim gelmediği durumlarda, Alternatif Bank Mobil uygulamasında sol alt kısımda bulunan Alternatif Şifre sekmesine tıklayarak, şifrenizi girerek üreteceğiniz tek kullanımlık kod ile İnternet Bankacılığına giriş sağlayabilirsiniz.

Cihazınıza bildirim gelmediği durumlarda, internet ayarlarınızı kontrol ediniz. Ayrıca Alternatif Bank Mobil uygulaması için bildirim ayarlarınızın açık olduğundan emin olunuz.

Cihazımı nasıl tanımlarım?

Alternatif Bank Mobil’i cihazınızda güncellediğinizde veya ilk kez yüklediğinizde, kullanıcı bilgileriniz ile uygulamaya giriş yapmanız ve telefonunuza SMS ile gönderilen 6 haneli kodu girmeniz yeterlidir. Cihazınız uygulamamıza tanımlandıktan sonra giriş işleminizde ve uygulama içerisindeki finansal işlemlerinizde ek bir doğrulama adımı gerekmeden işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Tanımlama işlemini 3 farklı cihaza kadar gerçekleştirebilirsiniz. Tanımlı cihazlarınızı İnternet Bankacılığı “Ayarlar” menüsü altındaki veya Alternatif Bank Mobil’de “Profil” sekmesi altındaki “Cihaz Yönetimi” sayfasından yönetebilirsiniz.

Daha önce cihazınıza tanımlanmış bir Alternatif Bank hesabı varsa, yeni bir hesap ile giriş yapabilmek için Alternatif Bank Mobil uygulamasını silip tekrar yükleyerek, tanımlı cihaz kaydını sıfırlayabilir ve yeni kullanıcıyı tanımlayabilirsiniz.

Cihazımı Nasıl Tanımlarım?

 • 1

  Alternatif Bank Mobil’i cihazınıza indirin veya uygulamayı güncelleyin

 • 2

  Kullanıcı Bilgileriniz ile giriş yapın

 • 3

  SMS ile gönderilen 6 haneli şifreyi girin

 • 4

  Cihazınız uygulamamıza tanımlandı. Artık giriş işleminizde ve finansal işlemlerinizde ek bir doğrulama SMS'i olmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone