Alternatif Bank Mobil
Alternatif Bank A.Ş.

Ücretsiz İNDİR - App Store'da Play Store'da Huawei Store'da
İndir

Ücretlendirme ve Yan Haklar

Sürekli gelişim ve yüksek performans odağımızla çalışanlarımızı geleceğe hazılıyoruz.

Ücretlendirme ve Yan Haklar

Yeni Nesil Çalışma Modelimiz AlterFlex: Alternatif Bank olarak “AlterFlex” adıyla hayata geçirdiğimiz esnek çalışma modelimiz, işin ve çalışanın yeni dünyası ile uyumlu bir çalışan deneyimi anlayışımızı yansıtıyor. AlterFlex hem uzaktan çalışmayı hem de esnek çalışmayı birlikte sunan yeni nesil çalışma modelimiz kapsamda Genel Müdürlük çalışanlarımız haftada iki gün (Pazartesi ve Cuma günleri) uzaktan çalışabiliyorlar. Esnek mesai saatleri uygulamamızda ise Genel Müdürlük çalışanlarımız çekirdek saat olarak belirlediğimiz 10:00-16:00 arasında ofiste olacak şekilde, mesai başlangıç ve bitiş saatlerini bir saatlik öğle yemeği le birlikte toplam 9 saate tamamlayarak diledikleri gibi belirleyebiliyorlar. Esnek çalışma saatlerimiz uzaktan çalışma günlerinde de uygulanabilmektedir. AlterFlex kapsamında, görevi gereği uzaktan çalışamayacak Genel Müdürlük ekiplerimize ve tüm şube çalışanlarımıza ise yıllık ekstra iki gün idari izin tanımlanmakta.

Alternatif Bank ücretlendirme politikası, adil bir ücret yönetimi prensibine göre belirlenirken, çalışanların bireysel performanslarıyla da farklılaşabildiği “Toplam Kazanç Sistemi” ile yüksek performans odaklı şirket kültürü oluşturmayı hedeflemektedir.

 • Yılda 12 maaş ödemesi yapılmakta ve ücretler brüt olarak ödenmektedir.
 • Banka hedef gerçekleşmesi ve çalışanın bireysel performansına bağlı olarak yılda bir kez prim ödemesi yapılmaktadır.
 • Öğle yemekleri için, çalışanlarımıza yemek kartı sağlanmaktadır.
 • Ulaşım hizmetleri Genel Müdürlük çalışanları için servislerle karşılanmaktadır.
 • Çalışanlarımızın yanı sıra, çalışan eşleri ve çocuklarını da kapsayan özel sağlık sigortası sağlanmaktadır.
 • 6 aylık kıdem süresini dolduran çalışanlar kurum katkılı Bireysel Emeklilik sistemine dahil olabilirler. Böylece çalışanlarımızın, bireysel emeklilik birikimlerine Bankamız katkıda bulunur.

Yıllık ücretli izin politikası aşağıda yer alan kıdem bilgileri doğrultusunda uygulanmaktadır.

 • 1-5 yıl arası 15 iş günü
 • 6-15 yıl arası 20 iş günü
 • 16 yıl ve üzeri 26 iş günü 

Ayrıca çalışanlarımızın aile yaşamlarını desteklemek ve özel günlerinden de yanında olmak için  idari izin uygulamalarımız bulunmaktadır.    

 • Doğum günlerinde bir günlük izin,
 • İlköğretim çağında çocuğu olanlar için okulun ilk günü ve karne günlerinde yarım gün  izin,
 • Liselere Giriş Sınavı ( LGS) sonrası kayıt işlemleri için  bir gün idari izin tanınmaktadır.

Bankamız, çalışanlarına yönelik tazminat politikasını yürürlükteki İş Hukuku mevzuatı hükümlerine göre belirlemektedir. Bu çerçevede   

 • İş sözleşmesi yasada öngörülen nedenlerle kıdem tazminatına hak kazanacak şekilde sona eren çalışanlarımıza veya çalışanın ölümü halinde mirasçılarına söz konusu çalışanın kıdem süresi ve ücreti dikkate alınarak yasal düzenlemeler çerçevesinde kıdem tazminatı ödenmektedir.
 • 4857 sayılı İş Kanunu'nun 17.maddesi uyarınca, çalışanın kıdemine göre belirlenen ihbar süresine ait ücret (ihbar tazminatı) peşin olarak ödenmekte veya yasada öngörülen ihbar süresi, süre sonunda iş sözleşmesinin feshedileceği bildirilmek suretiyle ve iş arama izni verilerek kullandırılmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Vizyon ve Misyon

Hizmet odaklı bankacılık anlayışımız ile müşterilerimizin ihtiyaç duydukları her an yanlarında olmayı hedefliyoruz.

The Commercial Bank Hakkında

1975 yılında Katar’ın ilk özel bankası olarak kurulan The Commercial Bank, Katar ekonomisinin lider finans kuruluşları arasında yer alıyor.

İştiraklerimiz

İştiraklerimiz olan Alternatif Lease ve Alternatif Yatırım aracılığı ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel finansal çözümleri çeşitlendirerek sunuyoruz.

Alternatif Bank Mobil Yenilendi!

Yenilenen Alternatif Bank Mobil’i App Store, Google Play Store ve Huawei App Gallery üzerinden cihazınıza indirebilirsiniz.

Alternatif Bank Mobil Yenilendi!
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone