Alternatif Bank

“Danışman Banka” kimliğimizle kurumunuza ve size özel çözümler sunuyor, büyümeye giden yolda sizinle birlikte yol alıyoruz.

BİZİ TANIYIN

Alternatif Bank, Türk bankacılık sektörüne 1991 yılında katıldı. 2013 yılında, Katar’ın ilk özel bankası, bölgenin öncü ve saygın finans kurumlarından biri olan The Commercial Bank (P.S.Q.C), yüzde 75 ile Alternatif Bank’ın hâkim hissedarı oldu.

3 yıllık ortaklığın ardından 2016 yılı sonunda The Commercial Bank’ın yüzde 100 iştiraki haline gelen Alternatif Bank, The Commercial Bank’ın uluslararası vizyonu ve hedefleriyle tam bir entegrasyon sağlayarak hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda daha büyük hedefler için yola çıkmış oldu. Mart 2018’de, iki banka arasındaki etkileşimin en üst seviyeye çıkması ile kurumsal dönüşümünü tamamlayan Banka, unvanı, logosu ve kurum kimliğini değiştirerek resmi ticari unvanı olan  Alternatif Bank markasıyla faaliyetlerini sürdürme kararı aldı.

Alternatif Bank, kurumsal kültürünü tanımlayan değerlerini "Danışman Bankacılık" ve "Basiretli Bankacılık" ilkeleri üzerine inşa ederek, stratejisinin temel unsurlarını “İnsana Yatırım”, “Kusursuz Hizmet ile Müşteri Memnuniyeti”, “Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum”, “Sermayenin Etkin Yönetimi” ve “Yaratıcı Yenilikçilik" olarak belirledi.

Alternatif Bank, güçlü muhabir banka ilişkileri ve The Commercial Bank’ın desteğiyle ulusal ve uluslararası piyasalarda itibar ve kredibilitesini pekiştirerek faaliyetlerine devam ediyor.

Alternatif Bank, İstanbul’daki Genel Müdürlüğü, 48 şubesi, 1000'e yakın çalışanı ve kusursuz hizmet anlayışıyla her sektörden, üreten, istihdam yaratan, ekonomiye katkı sağlayan kurumlara hizmet vermektedir. Hizmetlerini, geleneksel dağıtım kanalları olan şubelere ek olarak, Alternatif Bank İnternet Bankacılığı, mobil uygulaması, Alternatif Bank Müşteri İletişim Merkezi ve 6500'den fazla noktada bulunan anlaşmalı ATM ağı aracılığıyla sunmaktadır.

VOV Hesaplama Aracı

VOV hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Ekstra Hesap Hesapla
Mevduat Hesaplama Aracı

Mevduat hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Ticari Taksitli Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Nakit Döngüsü Hesapla (Finansal)
Nakit Döngüsü Hesapla (Zaman)
Tahvil ve Bono Hesapla
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.

Yenilenen Web Sitemize Hoş Geldiniz.

”Danışman Bankacılık” anlayışımızla sunduğumuz ürün ve hizmetlerle tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

Keşfet