The Commercial Bank Hakkında

Bireysel, kamu ve kurumsal segmentlerde  geniş bir müşteri portföyüne, yenilikçi bankacılık hizmetleri sunan The Commercial Bank, hızla büyüyen ve gelişen Katar ekonomisinin önde gelen finansal kuruluşları arasında yer almaktadır.

The Commercial Bank

1975 yılında Katar’ın ilk özel bankası olarak kurulan The Commercial Bank, modern bankacılık teknolojileri ve öncü hizmetleri ile Katar ekonomisinin lider finans kuruluşları arasında yer almaktadır. Orta Doğu Bölgesi’nde yüksek marka itibarına sahip olan The Commercial Bank, Umman’daki National Bank of Oman (S.A.O.G.)’da %34,89 ve United Arab Bank (P.J.S.C.)’ta %40 oranında ortaklık payıyla izlediği genişleme stratejisini Türkiye’deki yatırımlarıyla başarılı şekilde sürdürmektedir.

The Commercial Bank ve Alternatif Bank Birlikteliği

2013 yılında başlayan ve 3 yıl süren ortaklığın ardından 2016 yılı sonunda Alternatif Bank’ın yüzde 100 hissedarı olan The Commercial Bank, bu stratejik birliktelik ile Türkiye ve Katar başta olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde bireysel, kurumsal ve yatırım bankacılığı alanlarında  üst düzey hizmetler sunmaktadır. 

2019 Haziran itibarıyla konsolide aktif büyüklüğü 38,8 milyar USD, mevduat hacmi 21 milyar USD, kredi hacmi 23 milyar USD ve net kârı 256 milyon USD olan The Commercial Bank , ülke çapında 30 şubeyle hizmet vermektedir. Banka, finansal başarılarına ek olarak sahip olduğu yüksek kredi derecelendirme notlarıyla  piyasanın itibarlı oyuncuları arasındadır.

Türkiye’yi orta ve uzun vadede çok önemli bir yatırım merkezi olarak gören The Commercial Bank , Türk ihracatçılarına yeni pazarlara açılmalarında destek sağlamayı, standart bankacılık hizmetlerinin ötesinde avantajlı ve kapsamlı çözümler sunarak müşterilerine kusursuz bir bankacılık deneyimi yaşatmayı hedeflemektedir.


VOV Hesaplama Aracı

VOV hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Ekstra Hesap Hesapla
Mevduat Hesaplama Aracı

Mevduat hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Ticari Taksitli Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Nakit Döngüsü Hesapla (Finansal)
Nakit Döngüsü Hesapla (Zaman)
Tahvil ve Bono Hesapla
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.

Yenilenen Web Sitemize Hoş Geldiniz.

”Danışman Bankacılık” anlayışımızla sunduğumuz ürün ve hizmetlerle tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

Keşfet