Alternatif Bank Mobil
Alternatif Bank A.Ş.

Ücretsiz İNDİR - App Store'da Play Store'da Huawei Store'da
İndir

Alternatif Bank Kolay Adres

IBAN'sız para transfer kolaylığı Alternatif Bank'ta!

FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) ve KOLAS (Kolay Adres Sistemi) ile para transfer işlemlerinizi dilediğiniz an kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay Adres Nedir?

Kolay Adres; size para göndermesini ya da ödeme yapmasını istediğiniz kişiye hesap numaranız (IBAN) yerine, İnternet Bankacılığı ve Alternatif Bank Mobil ile tanımlayabildiğiniz, kullanımı daha kolay olan size ait bir bilgidir.

Hesaplarınızı telefon numarası, e-posta adresi, T.C. Kimlik numarası, Vergi Kimlik Numarası, Yabancı Kimlik Numarası, Pasaport Numarası bilgilerinizle Kolay Adres olarak eşleştirebilir ve para transferlerinde hesap numarası yerine hesabınız için belirlediğiniz Kolay Adres bilgisinin kullanılmasını isteyebilirsiniz.

Kolay Adres Tanımlama Nasıl Yapılır?

- Alternatif Bank Mobil’e giriş yaptıktan sonra Hesaplarım > Kolay Adreslerim veya Hesap Detayı ekranı üzerinden ya da, Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yaptıktan sonra Hesaplarım & Kolay Adreslerim sekmesinden kişisel bilgilerinizi dilediğiniz hesabınıza tanımlayabilirsiniz. .

- Yapmış olduğunuz tanımlamaları “Kolay Adreslerim” ekranında listeleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

- Bir hesabınıza birden fazla kişisel bilginizi tanımlayabilirsiniz fakat; toplam 5 farklı “Kolay Adres” tanımına sahip olabilirsiniz. .

 - Aynı “Kolay Adres” değerini bir başka hesabınıza tanımlamak isterseniz, bir önceki hesabınızdaki tanım kaldırılacaktır.

Kolay Adres Tanımlama ile İlgili Merak Ettikleriniz

Kolay Adres Tanımlama ile ilgili sık sorulan sorular:

Kolay Adres Nedir?

“Kolay Adres Tanımlama”, T.C. Merkez Bankası tarafından duyurulan “Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST)” ve EFT’de kullanılabilecek, hesap numarası ya da IBAN numarasını kolay hatırlanabilir bir kişisel bilgi ile eşleştirmeyi sağlayan hizmettir.

Tanımlanabilecek Bilgiler Nelerdir?

Cep telefonu numarası, T.C. kimlik numarası, e-posta adresi, vergi kimlik numarası, pasaport numarası, yabancı kimlik numarası gibi bilgilerinizi “Kolay Adres” olarak hesabınıza tanımlayabilirsiniz.

Bilgiler Farklı Hesaplara (IBAN) Tanımlanabilir mi?

Kolay Adres olarak kullanılacak her bir bilgi yalnızca bir IBAN’a bağlanabilir. Birden fazla IBAN’a Kolay Adres Tanımı yapılmak istenmesi durumunda , tanımlanacak bilgilerin farklı bilgiler olması gerekmektedir. Toplam 5 adet IBAN için Kolay Adres Tanımı yapılabilecektir.

Hangi İşlemler İçin Kolay Adres Kullanılabilir?

FAST ve Başkasının Hesabına Para Transferi (EFT) işlemleri için Kolay Adres kullanılabilir.

Kolay Adres Tanımlama Ücretli mi?

Kolay Adres Tanımlama işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ürün ve hizmet ücretlerimiz hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz..

Diğer Dijital Bankacılık Hizmetlerimiz

dijital bankacılık atm  görseli

İnternet Şubesi

Alternatif Bank İnternet Şubesi’ni kullanarak bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden pratik ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz!

dijital bankacılık atm  görseli

Müşteri İletişim Merkezi

444 00 55’i arayarak Alternatif Bank Müşteri İletişim Merkezi’ne 7/24 ulaşabilir, işlemlerinizi güvenle yapabilirsiniz!

engelsiz bankacılık görseli

ATM

Alternatif Bank ATM'leri ile günün her saati paranız cebinizde!

Alternatif Bank Mobil Yenilendi!

Yenilenen Alternatif Bank Mobil’i App Store, Google Play Store ve Huawei App Gallery üzerinden cihazınıza indirebilirsiniz.

Alternatif Bank Mobil Yenilendi!
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone