Alternatif Bank Mobil
Alternatif Bank A.Ş.

Ücretsiz İNDİR - App Store'da Play Store'da Huawei Store'da
İndir

Alternatif Bank Bonus ile harcadıkça kazanın!

  • Harcadıkça Bonus Kazanma Fırsatı
  • Bonus Üye İşyerlerinde Taksit İmkânı
  • Temassız Özelliği ile Hızlı ve Güvenli

Alternatif Bank Bonus Nedir?

Alternatif Bank Bonus ile harcadıkça bonus kazanın, indirimlerden ve size özel kampanyalardan faydalanın!

Alternatif Bank Bonus; Türkiye’de ve yurt dışında VISA/MasterCard amblemi bulunan binlerce işyerinde size alışveriş kolaylığı sağlayan, harcadıkça bonus kazandıran, kazandığınız bonuslarla bedava alışveriş yapabileceğiniz kredi kartıdır.


Alternatif Bank Bonus Temassız

Alternatif Bank Bonus Temassız ödeme özelliği ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı ile temassız ödeme nedir?

Temassız Ödeme, kredi kartının ödeme cihazına (POS) yaklaştırılmasıyla alışveriş yapmaya imkan veren hızlı ve güvenli bir ödeme yöntemidir.

Temassız kart özelliğini açma işlemi nasıl yapılır?

Temassız Bonus kredi kartınız varsa ilk işleminizi temaslı olarak gerçekleştirdikten sonra temassız özelliği kullanıma açılacaktır. Alternatif Bank Bonus Temassız kredi kartınız yoksa başvuruda bulunabilir, temassız özelliği bulunmayan bir Bonus kredi kartı kullanıyorsanız Müşteri İletişim Merkezi’mizi arayarak temassız olarak yenileme talebinde bulunabilirsiniz.

Alternatif Bank Bonus temassız kart şifremi nasıl oluşturabilirim?

Temassız kartınız güvenliğiniz nedeniyle kullanıma kapalı olarak tarafınıza teslim edilecektir. Kart şifrenizi 444 00 55 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak veya 4055 ‘e KKSIFRE yazıp boşluk bırakıp, kartın son 4 hanesi ve kartın arka yüzünde yer alan güvenlik numarasını aralarında boşluk bırakarak yazıp göndererek belirleyebilirsiniz. Kart şifresi alındıktan sonra aktive edilmelidir. Şifre aktivasyonu için Alternatif Bank ATM’sine veya diğer banka ATM’lerine kredi kartınız ve şifre ile giriş yaparak Şifre Yükleme işlemi yapılması yeterlidir.

Temassız ödeme nasıl yapılır?

Temassız Alternatif Bank Bonus kredi kartınız ile şifreye ve imzaya gerek kalmadan, okuyucusu olan tüm noktalarda 750 TL* ve altındaki işlemler temassız olarak kısa sürede yapılabilir. İşlem için yapmanız gereken tek şey, kartınızı temassız okuyucuya yaklaştırmaktır. Kartınız ile yurt içinde ve yurt dışında VISA logolu tüm iş yerlerinde alış veriş yapabilirsiniz.

*Belirtilen işlem limiti BDDK kurul kararı gereği 1 Temmuz 2022 itibarıyla geçerlidir.

Temassız kart ile işlem limiti ne kadardır?

Temassız Bonus kredi kartınız ile kullanabileceğiniz temassız işlem limiti; tek seferde yapacağınız alış verişleriniz için 750 TL*, değişik zamanlarda yapacağınız alışverişleriniz için ise toplamda 3.750 TL** olarak belirlenmiştir. Toplam temassız işlem tutarınız 3.750 TL'ye ulaştığında, işleminize bir seferlik şifre girerek devam edebilirsiniz. Temassız Bonus kredi kartınız okuyucusu uygun olan noktalarda temassız işlem yapabilecektir. İşlem gerçekleşecek ödeme cihazının (POS) temassız işleme onay vermemesi durumunda ödeme temaslı-şifreli olarak yapılabilecektir.

*Belirtilen işlem limiti BDDK kurul kararı gereği 1 Temmuz 2022 itibarıyla geçerlidir.
**Belirtilen işlem limiti 1 Temmuz 2022 itibarıyla geçerlidir.

Temassız kartın ek yıllık kart ücreti var mı?

Kartın temassız özellikte olmasından dolayı ekstra bir ücret alınmamakta olup, her kart türü için belirlenmiş yıllık standart kart ücretleri geçerlidir. Güncel kart ücretlerine ulaşmak için tıklayınız.

Temassız ödemenin avantajları nelerdir?

Temassız Bonus kredi kartları, temaslı özelliğe sahip diğer Bonus kredi kartlarının sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. Temassız Bonus kredi kartınız, temassız işlem yapabilme özelliği sayesinde, küçük tutarlı ödemelerinizde daha hızlı ve kolay işlem yapabilmenize olanak tanır. Temassız ödeme ile alışverişlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirirken, kartınızı paylaşmadığınız için sağlığınız açısından daha üst seviyede önlem almış olursunuz.

Alternatif Bank Bonus Ürün ve Hizmet Ücretleri

Alternatif Bank Bonus ürün ve hizmet ücretlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Kart Ücretleri


Kart TürüAsıl Kart Yıllık Üyelik Aidatı
Ek Kart Yıllık Üyelik Aidatı
Alternatif Bank Bonus Card150TL
75TL
Alternatif Bank Bonus Plus Card164TL
82TL
Alternatif Bank Bonus Gold Card164TL
82TL
Alternatif Bank Bonus Premium Card188TL
94TL
Alternatif Bank Bonus Platinum Card239TL
119TL
Alternatif Bank Uygun CardYıllık Üyelik Aidatı Bulunmuyor.
Yıllık Üyelik Aidatı Bulunmuyor.


Alternatif Bank Bonus ile İlgili Merak Ettikleriniz

Alternatif Bank Bonus başvurusu nasıl yapabilirim?

Alternatif Bank Bonus başvurunuzu Alternatif Bank Şubeleri’nden yapabilirsiniz. Size en yakın Alternatif Bank Şubesi’ni bulmak için tıklayınız

Alternatif Bank Bonus ile nasıl bonus kazanabilirim?

Alternatif Bank Bonus ile Türkiye ve yurt dışında VISA/MasterCard amblemi bulunan iş yerlerinde yapacağınız peşin veya taksitli alışverişlerinizde bonus kazanırsınız.

Alternatif Bank Bonus kampanyalarına nasıl katılabilirim?

Alternatif Bank Bonus’a özel fırsatlarımızı, kampanyalar sayfasından takip edebilirsiniz.

Alternatif Bank Bonus şifremi nasıl alabilirim?

Alternatif Bank Bonus’u kullanmadan önce kartınız için bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Kart şifrenizi SMS ile almak isterseniz; sistemimizde kayıtlı olan cep telefonu numaranızdan aralarında birer boşluk bırakarak KKSIFRE, kartınızın son 4 rakamı ve kartınızın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik numarasını yazarak 4055’e gönderebilirsiniz. (Örnek; KKSIFRE 1234 123). Kart şifrenizi Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak almak isterseniz; 444 00 55'i arayarak şifrenizi alabilirsiniz.

Alternatif Bank Bonus’u banka kartı olarak da kullanabilir miyim?

Alternatif Bank Bonus’u banka kartı olarak da kullanabilir, kartınıza bağlı vadesiz hesabınıza tüm Alternatif Bank ATM’lerinden ulaşabilirsiniz.

Alternatif Bank Bonus ile fatura ödemelerimi yapabilir miyim?

Tüm fatura ödemelerinizi Alternatif Bank Şubelerinden yapabilirsiniz. Dilerseniz faturalarınıza otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz.

Alternatif Bank Bonus kartımın kaybolması veya çalınması durumunda ne yapmalıyım?

Alternatif Bank Bonus kartınız kaybolduğunda veya çalındığında kartınızı kapattırmak için vakit kaybetmeden 444 00 55 numaralı Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak kayıp/çalıntı bildiriminde bulunabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans ve Başvuru Onayı için İpuçları

bireysel kartlar alternatif bank bonus  görseli

Taksitli Nakit Avans

Tüm nakit ihtiyaçlarınız için Alternatif Bank’tan Taksitli Nakit Avans fırsatı!

Diğer Kartlar

bireysel kartlar görseli

Diners Club Card

Diners Club Card ile ayrıcalıklarla dolu bir dünyaya adım atın!

bireysel kartlar görseli

Sanal Kart

İnternette güvenli alışveriş için Alternatif Bank Sanal Kart yanınızda!

Alternatif Bank Mobil Yenilendi!

Yenilenen Alternatif Bank Mobil’i App Store, Google Play Store ve Huawei App Gallery üzerinden cihazınıza indirebilirsiniz.

Alternatif Bank Mobil Yenilendi!
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

QR kodu okutarak Alternatif Bank Mobil uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

qr code phone

AlternatifbankA.Ş. Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni

Bu metin AlternatifbankA.Ş. ("Bankamız") olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") 'nun 10 uncu maddesi uyarınca Veri Sorumlusu sıfatıyla kişisel verileri işlenen ilgili kişilerin bilgilendirilmesi yükümlülüğümüz kapsamında hazırlanmıştır.

Bankamızca kişisel verileriniz aşağıda açıklandığı çerçevede; kaydedilebilecek, saklanabilecek, güncellenebilecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda üçüncü kişilere açıklanabilecek, devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve KVKK'da sayılan şekillerde işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri; Kişisel verileriniz, 4358 sayılı Vergi Kimlik Numarası Kullanımının Yaygınlaştırılması Hakkında Kanun, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu, 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu, bu kanunlara ilişkin yapılan alt düzenlemeler ile diğer kanunların Bankamızın faaliyetlerini ilgilendiren hükümleri kapsamında Bankamızın aracı ve acente sıfatıyla sunabilecekleri de dahil olmak üzere mevduat, kredi, havale işlemleri dahil her türlü bankacılık, sermaye piyasası, sigorta acentalığı ve diğer ürün ve hizmetlerinde kullanılmak; işlem sahibinin kimlik, adres ve diğer gerekli bilgilerini tespit etmek; elektronik (SWIFT, internet / mobil bankacılık vs.) veya kağıt ortamındaki işlemleri yerine getirebilmek; ilgili mevzuat, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türkiye Bankalar Birliği ve diğer yetkili mercilerce öngörülen bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerine uymak; talep edilen / diğer Banka ürün ve hizmetlerini sunabilmek ve tarafı olunan sözleşmelerin kurulmasını ve ifasını yerine getirmek üzere işlenmektedir.

İzninizin olması durumunda, mevzuat kapsamında olan ve Bankamızla müşteri olma amacınız dışında kalan ürün ve hizmetlerimizin sunulmasında, tanıtımında kullanmak, şahsınıza özel ürün, hizmet ve teklif faaliyetlerini planlamak ve hayata geçirmek, ürün, hizmet çalışma modeli teklifleri geliştirmek, profilleme, segmentasyon, banka içi hedef yaratma, skorlama, risk analizi, müşteri ilişkileri yönetimi, Banka içi performans takibi ile analiz çalışmalarında kullanma, istatistik çalışmaları, pazar araştırması, müşteri memnuniyeti anketleri yürütmek amacıyla da kişisel verileriniz Bankamızca işlenecek ve kullanılabilecektir.

İşyerinde güvenlik uygulamaları ve Bankamızın meşru menfaatleri için şubelerimizde, elektronik veznelerde (ATM), bölge müdürlükleri, genel müdürlük ve Bankamızca kullanılan binalarda kamera görüntüleriniz kaydedilebilecektir.

Risk Grubuna Konu Kişilerin Kişisel Verilerinin İşlenmesi Hakkında Bilgilendirme; Sizin, eşinizin, çocuklarınızın ve bu sayılanların yönetim kurulu üyesi veya genel müdür oldukları, veya bunların ya da bir tüzel kişinin birlikte veya tek başlarına, doğrudan ya da dolaylı olarak kontrol ettikleri ya da sınırsız sorumlulukla katıldıkları ortaklıklar ile bir bankanın nitelikli pay sahipleri, yönetim kurulu üyeleri ve genel müdürü, bunların birlikte veya tek başına ,doğrudan veya dolaylı olarak kontrol ettikleri ya da sınırsız sorumlulukla ortak oldukları veya yönetim kurulu üyesi ya da genel müdürü oldukları ortaklıklar ve birinin ödeme güçlüğüne düşmesinin diğer bir veya birkaçının ödeme güçlüğüne düşmesi sonucunu doğuracak boyutta kefalet, garanti veya benzeri ilişkiler bulunan gerçek ve tüzel kişiler bir “risk grubu” oluşturmaktadır. Risk grubu kapsamına girecek diğer gerçek ve tüzel kişiler T.C. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nca belirlenmekte olup, müşterimiz olmasanız dahi, bankacılık mevzuatı başta olmak üzere hukuki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi, risk gruplarının tespit edilmesi, aynı risk grubu içerisindeki kişilere sağlanabilecek toplam kredi miktarının belirlenebilmesi, bankacılık mevzuatına göre bir risk grubuna kullandırılacak kredi sınırlarının tespiti için dahil olacağınız risk grubunun belirlenebilmesi, izlenebilmesi, raporlanabilmesi, kontrol edilmesi, kredibilite değerlendirmelerinin gerçekleştirilmesi ile Bankamıza ait hukuki ve finansal risklerin yönetilmesi amacıyla da Bankamızca kişisel verileriniz işlenebilmektedir.

Yukarıda belirtilen amaçlarla, kişisel verilerinizin aktarılabileceği kişi / kuruluşlar; Bankacılık Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerinin izin verdiği kişi veya kuruluşlar; bunlarla sınırlı olmamak üzere 5411 sayılı Bankacılık Kanunu madde 73/4'te sayılan finansal kuruluşlar ile diğer üçüncü kişiler; BDDK, Sermaye Piyasası Kurulu, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), T.C. Maliye Bakanlığı, TCMB gibi kamu tüzel kişileri; Bankamız ana hissedarı The Commercial Bank (P.S.Q.C.) ve iştiraklerimiz Alternatif Finansal Kiralama A.Ş. ve Alternatif Menkul Değerler A.Ş.'de dahil Bankamızın doğrudan / dolaylı yurt içi / yurt dışı iştirakleri; yurt içi ve yurt dışı para ve menkul kıymet transferi, menkul kıymet saklama taleplerinde ilgili transfere aracılık eden/ saklama hizmeti veren yurt içi ve yurt dışı bankalar ve takas kuruluşları, ilgili sigorta şirketleri, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi ile bankacılık faaliyetlerini yürütmek üzere hizmet aldığımız, işbirliği yaptığımız, program ortağı olduğumuz kuruluşlar, yurt içi / yurt dışı banka ve finansal kuruluşlar ile diğer üçüncü kişilerdir.

Kişisel verilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi; Kişisel verileriniz, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu ve yukarıda belirtilen diğer ilgili mevzuat gereğince onay ve/veya imzanızla düzenlenen bankacılık işlemlerine ilişkin tüm sözleşmeler/bilgilendirme formları ve sair belgelerle, elektronik onay ve/veya imzanız ile yapacağınız bildirimlerle, Genel Müdürlük, Şubelerimiz, ATM'ler, İnternet Bankacılığı, Çağrı Merkezi gibi kanallar aracılığıyla sözlü, yazılı veya elektronik ortamda olmak kaydıyla tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olarak otomatik olmayan, yurt içi/yurt dışı iştiraklerimiz, işbirliği yaptığımız kurum ve kuruluşlar, resmi kurumlar, yurt içi/yurt dışı Bankalar ve diğer 3.kişiler de dahil olmak üzere Bankamız dışından da elde edilebilecek çeşitli yöntemlerle, Bankamızın yasal ve sözleşmesel yükümlülüklerini tam olarak ifa edilebilmesi amacı ile toplanmaktadır.

KVKK'nın 11. maddesi gereği müşteri olarak haklarınız; Bankamıza başvurarak, kişisel verilerinizin;

a) İşlenip işlenmediğini öğrenme,

b) İşlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

c) İşlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

ç) Yurt içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

d) Eksik / yanlış işlenmişse düzeltilmesini isteme,

e) KVKK'nın 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini / yok edilmesini isteme,

f) Aktarıldığı üçüncü kişilere yukarıda sayılan (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin bildirilmesini isteme,

g) Münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

h) Kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep etmedir.