Altın VOV Hesap

Altın VOV Hesap ile kazancınızı katlayın!

 • Avantajlı Hoş Geldin Faizi
 • Şubeye Gitmeden Hızlı Başvuru
 • Yüksek Getiri

VOV Dedirten Altın VOV Hesap!

Siz de altınlarınızı VOV Hesap'ta değerlendirin, hem dilediğiniz zaman altın bozdurma ve yatırma avantajından faydalanın hem de vadeniz bozulmadan kazanmaya devam edin.

Avantajlı ALTIN Tanışma Faiz Oranı

% 0,70


Standart ALTIN Faiz Oranı

% 0,66


Altın VOV Hesap Özellikleri

 • Günlük vadeli mevduat özelliklerine sahip bir tasarruf hesabıdır.
 • Altın cinsinden sadece bir adet hesap açılabilmekte olup, birden fazla Altın VOV Hesap açılamamaktadır. Her biri farklı döviz tiplerinden olmak kaydıyla, birden fazla VOV Hesap açılabilir.
 • Bankamızdan ilk defa hesap açan bireysel müşterilerimiz bir kereye mahsus olmak üzere belirli bir süre avantajlı hoş geldin faizinden yararlanabilecektir.
 • Hoş geldin faizi, günlük olarak banka tarafından piyasa koşullarına göre belirlenir ve bankanın kurumsal web sitesinde yayınlanır. Hoş geldin faizi, hesabınızın açıldığı gün başlar ve kampanyadan yararlanmakta olan tüm hesaplara uygulanır.
 • Avantajlı süre bittikten sonra hesabın faiz oranı Altın VOV Hesap standart faizine dönmektedir. Hesap kapatılıp tekrar açılsa dahi avantajlı hoş geldin faizinden tekrar faydalanılamaz.
 • Minimum 4.000 TL'den başlayan, maksimum 2.000.000 TL'ye kadar olan tutarlarla VOV hesap açılabilir. USD/EUR para birimleri için minimum tutar 3.000 USD/EUR, maksimum 200.000 USD/EUR birimdir. ALTIN VOV hesaplarda ise minimum 230gr maksimum 2000gr dır.
 • VOV hesap açılacak toplam bakiyeye bağlı olarak, Bankanın belirleyeceği bir tutar vadesiz hesapta kalır. Vadesiz hesapta kalan tutar TL hesapları için 1.000 - 100.000 TL Döviz hesapları için 1.000 - 6.000 USD/EUR, ALTIN hesaplarda ise 50-100gr aralığında olur.
 • Hesaba saat 17:00’dan sonra gelen tutarlar ertesi gün valörlü olarak faiz kazanmaya başlayacaktır. 17:00’dan sonra vadeli hesaba aktarılan tutar üzerinden herhangi bir tasarrufta bulunulamaz. Hafta içi gece 00:00-03:00 saatleri arasında hafta sonları ve resmi tatiller süresince sadece vadesiz hesapta bulunan bakiye kullanılmaktadır.
 • Altın VOV Hesap'ın tanımlandığı vadesiz Altın hesabı İnternet/Mobil Şubeden ve ATM’den görüntüleyebilir, hesaptan para çekebilir veya hesaba para yatırabilirsiniz.
 • Hesaptan Havale/EFT, otomatik ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir; bireysel kredi, KMH ve kredi kartı ödemeleri yapabilirsiniz.
 • Altın VOV Hesap'ın açıldığı tarihteki, güncel faiz oranı geçerli olacaktır.
 • Altın Hesabı işlemlerinde 1 gr 1000/1000 saflıktaki altın 1 XAU değerine eşittir.

*Avantajlı hoş geldin faizi ilk 90 gün için geçerlidir. Avantajlı hoş geldin faiz oranlarıyla Altın VOV Hesap açtırmak için en yakın şubemize bekleriz.

Altın VOV Hesap Faiz Oranları

Altın VOV Hesap Faiz Tablosu

Döviz CinsiTutar AralığıAvantajlı Tanışma FaiziStandart Faiz OranıVadesiz Hesapta Kalan Tutar
ALTIN230gr-1030gr%0,70%0,6630gr
ALTIN1031gr-2000gr%0,70%0,6650gr

*Hesaba faiz işleyebilmesi için minimum faiz tahakkukunun 0,01 ve üzeri olması gerekir. Bu nedenle, yukarda belirtilen minimum tutar sadece hesap açılışı için alt limiti ifade etmektedir. Faiz oranına bağlı olarak hesaba faiz işleyebilmesi için minimum bakiyenin hesaplanarak 0,01 ve üzeri faiz tahakkukunun sağlaması gerekmektedir.

Altın VOV Hesap ile İlgili Merak Ettikleriniz

Altın VOV Hesap ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Hesabıma para yatırmak/çekmek istiyorum. Vademi bozmadan bunu nasıl yapabilirim?

Altın VOV Hesap’ta vadenizi bozmaya gerek kalmadan, dilediğiniz an hesabınızdan altın bozdurabilir veya hesabınıza altın ekleyebilirsiniz. Gram altınlarınızı Türk Lirası’na çevirerek para transferi yapabilir, şubelerden ya da ATM’lerden para çekebilirsiniz.

Avantajlı faiz oranlarından ne kadar süre faydalanabilirim?

Avantajlı hoş geldin faizinden, hesabınızı açtığınız günden itibaren 90 gün boyunca faydalanabilirsiniz.

Altın VOV Hesap açmak için gerekli olan minimum tutar nedir?

Altın VOV Hesabınızı minimum 230gr maksimum 2000gr bakiye ile açabilirsiniz. Altın VOV Hesap açılışı için kullanılacak toplam tutara bağlı olarak 50-100gr vadesiz hesaba aktarılacaktır.

Altın VOV Hesap hareketlerimi nereden görüntüleyebilirim?

Altın VOV Hesap'ın tanımlandığı vadesiz TL hesabınızı, Alternatif Bank İnternet/Mobil Şube veya Alternatif Bank ATM’lerinden görüntüleyebilirsiniz.

Diğer VOV Ürünleri

Alternatif Bank'tan Biriktirmenin VOV Dedirten Hali

VOV Hesap

VOV Hesap'ın %20,50 faiz oranı ve 500 TL nakit iade avantajı ile bol bol kazanın!

Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.