Alternatif Lease

Yatırım ihtiyaçlarınıza en uygun finansal kiralama (Leasing) seçenekleri Alternatif Lease’de.

Yüksek kalite standartlarında finansal kiralama hizmetleri, Alternatif Lease'de!

Alternatif Lease, orta ve uzun vadeli yatırımlarınıza, projenizin gerektirdiği kadar finansman sağlar, istediğiniz makine veya ekipmanı sizin adınıza satın alır ve nakit akışınıza uygun ödeme planları ile kiralar. Sözleşme süresi sonunda sembolik bir ücret ödeyerek ekipmanınıza sahip olabilirsiniz.

Alternatif Lease, yatırımcının zamanla mücadelesini en iyi kavrayan uzman kadrosuyla sizi yarı yolda bırakmaz. Yatırımlarınızı kendi yatırımı, sizi de ortağı gibi görür ve benimser.

Alternatif Lease’e başvurmak veya Alternatif Lease hakkında ayrıntılı bilgi almak için  www.alternatiflease.com.tr adresini ziyaret edebilir ya da  0212 315 72 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Alternatif Lease Özellikleri

 • İster işletme ister şahıs olarak yatırımınızı gerçekleştirebilir, leasing seçeneğinden yararlanabilirsiniz.
 • İstediğiniz donanımı kiralayabilirsiniz, projeleriniz için gerekli her türlü makine ve ekipmanı dilerseniz siz seçebilir, dilerseniz Alternatif Lease danışmanlığına başvurarak alabilirsiniz.
 • Makine ve ekipmanlarınızı, yurt içi veya yurt dışı istediğiniz ülkeden alabilirsiniz. Bu süreçte sizin için çalışan uzman bir kadronun tüm bilgi ve becerisinden yararlanabilirsiniz.
 • Alternatif Lease, size yalnızca finansman desteği vermekle kalmaz, aynı zamanda teknik bilgi ve beceri desteği de sağlar. Hizmet verdikleri sektördeki makine ve ekipmanı çok iyi tanıyan "uzman ekibimizden" yararlanabilirsiniz.
 • Leasing ödemeleriniz ile ilgili mevzuatın izin verdiği ölçüde Türk Lirası veya döviz ile nakit akışınıza göre istediğiniz vade ile ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Merak Ettikleriniz

Alternatif Lease’de işlemlerin aşamaları nelerdir?

 • Firma yatırım kararı alır.
 • Firma, satıcı ile anlaşır. Alternatif Lease adına düzenlenmiş, ekipmana ait proforma faturayı alır ve Alternatif Lease ile irtibata geçer.
 • Firmaya özel hazırladığımız ödeme alternatiflerini içeren teklifimiz firmaya sunulur.
 • Firma değerlendirme sonucunda nakit akışına uygun ödeme planı seçilerek başvuru formu, proforma fatura ve ilgili evraklar hazırlanarak Alternatif Lease’e gönderir.
 • Kredi analizi ve incelemesi yapılarak kredi şartları belirlenir.
 • Finansal kiralama sözleşmesi hazırlanarak taraflarca imzalanır. Finansal Kurumlar Birliği tarafından tescillenen sözleşme satın almaya (operasyona) aktarılır.
 • Fatura satıcı tarafından kesilerek leasing firmasına gönderilir. İthalat ise ilgili sipariş geçilir ya da akreditif açılır.
 • Kiracıdan ilk kira tahsilatı yapıldıktan sonra satıcıya ödeme yapılır.
 • Yurtdışından temin edilen ekipmanın tüm ithalat ve gümrükleme işlemleri tecrübeli Alternatif Lease elemanları tarafından gerçekleştirilir. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı tüm işlemlerde ekipmanın sigorta poliçesi olmak kaydı ile kiracıya teslimat yapılır.
 • Kesin tarihli ödeme planı kiracı firmaya gönderilir ve kira faturaları kesilmeye başlanır.
 • Sözleşme süresi dolduğunda ekipmanın mülkiyeti sembolik bedelle kiracı firmaya devredilir.

Alternatif Lease’den kimler leasing yapılabilir?

 • Anonim şirketler
 • Şahıs firmaları
 • Limited şirketler
 • Kolektif şirketler
 • Serbest meslek sahipleri
 • Ortak girişimler

Finansal Kiralama Sözleşmesine neler konu olabilir?

6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanununun yürürlüğe girmesi ile artık işletmelerde bulunan makine veya gayrimenkuller de Alternatif Lease’e satılıp tekrar kiralanabilir (Sale & Lease Back) ve işletmelere finansman sağlanabilir. Bunun dışında aşağıdaki maddeler, Finansal Kiralama Sözleşmesine konu olabilir;

 • Kara Ulaşım Araçları
 • Hava Ulaşım Araçları
 • Deniz Ulaşım Araçları
 • İş ve İnşaat Makinaları
 • Tıbbi Cihazlar
 • Tekstil Makinaları
 • İmalat Makinaları
 • Turizm Ekipmanları
 • Elektronik ve Optik Cihazlar
 • Basın-Yayın Donanımları
 • Büro Ekipmanları
 • Gayrimenkuller
 • Bilgisayar Yazılımları

Sales & Lease Back (S&L) Nedir?

Şirketlerin aktifinde olan ve amortismana tabi her türlü malın leasing firmasına satıldıktan sonra tekrar kiralanması işlemidir. Leasing şirketine satılan malların mülkiyeti kiralama süresi sonunda leasing şirketi tarafından kiracıya geri devredilir. Gayrimenkuller, ikinci eli değerli olan makine ve ekipmanlar, iş makineleri sat ve geri kiralama işlemine konu olabilir. Finansman tutarı firmanın ihtiyacı ve yapılacak inceleme sonucu mal veya ekipmanın ederi üzerinden belirlenir. Gayrimenkullerin devir işlemlerinde tapu harcı alınmaz. Sat ve Geri Kiralama her sektörün kullanabileceği bir üründür.

Finansal kiralama sözleşmesinde zamanlama nasıl ayarlanır?

Finansal kiralama sözleşmesi, kiralayan ve kiracının dilediği gibi, serbestçe belirlenir.

VOV Hesaplama Aracı

VOV hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Mevduat Hesaplama Aracı

Mevduat hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve mevduat başvurunuzu anında yapın!

Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Ticari Taksitli Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı ile faiz oranlarını görün ve kredi başvurunuzu anında yapın!

Nakit Döngüsü Hesapla (Finansal)
Nakit Döngüsü Hesapla (Zaman)
Tahvil ve Bono Hesapla
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.

Yenilenen Web Sitemize Hoş Geldiniz.

”Danışman Bankacılık” anlayışımızla sunduğumuz ürün ve hizmetlerle tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

Keşfet
Alternatifbank A.Ş. Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni

Bu metin Alternatifbank A.Ş. ("BANKAMIZ") olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK")'nun 10 uncu maddesi uyarınca Veri Sorumlusu sıfatıyla kişisel verileri işlenen ilgili kişilerin bilgilendirilmesi yükümlülüğümüz kapsamında hazırlanmıştır.

Bankamızca kişisel verileriniz aşağıda açıklandığı çerçevede; kaydedilebilecek, saklanabilecek, güncellenebilecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda üçüncü kişilere açıklanabilecek, devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve KVKK'da sayılan şekillerde işlenebilecektir.

Kişisel verilerin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri; Kişisel verileriniz, 4358 sayılı Vergi Kimlik Numarası Kullanımının Yaygınlaştırılması Hakkında Kanun, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu, 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu, bu kanunlara ilişkin yapılan alt düzenlemeler ile diğer kanunların Bankamızın faaliyetlerini ilgilendiren hükümleri kapsamında Bankamızın aracı ve acente sıfatıyla sunabilecekleri de dahil olmak üzere mevduat, kredi, havale işlemleri dahil her türlü bankacılık, sermaye piyasası, sigorta acentalığı ve diğer ürün ve hizmetlerinde kullanılmak; işlem sahibinin kimlik, adres ve diğer gerekli bilgilerini tespit etmek; elektronik (SWIFT, internet / mobil bankacılık vs.) veya kağıt ortamındaki işlemleri yerine getirebilmek; ilgili mevzuat, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türkiye Bankalar Birliği ve diğer yetkili mercilerce öngörülen bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerine uymak; talep edilen / diğer Banka ürün ve hizmetlerini sunabilmek ve tarafı olunan sözleşmelerin kurulmasını ve ifasını yerine getirmek üzere işlenmektedir.

İzninizin olması durumunda, mevzuat kapsamında olan ve Bankamızla müşteri olma amacınız dışında kalan ürün ve hizmetlerimizin sunulmasında, tanıtımında kullanmak, şahsınıza özel ürün, hizmet ve teklif faaliyetlerini planlamak ve hayata geçirmek, ürün, hizmet çalışma modeli teklifleri geliştirmek, profilleme, segmentasyon, banka içi hedef yaratma, skorlama, risk analizi, müşteri ilişkileri yönetimi, Banka içi performans takibi ile analiz çalışmalarında kullanma, istatistik çalışmaları, pazar araştırması, müşteri memnuniyeti anketleri yürütmek amacıyla da kişisel verileriniz Bankamızca işlenecek ve kullanılabilecektir.

İşyerinde güvenlik uygulamaları ve Bankamızın meşru menfaatleri için şubelerimizde, elektronik veznelerde (ATM), bölge müdürlükleri, genel müdürlük ve Bankamızca kullanılan binalarda kamera görüntüleriniz kaydedilebilecektir.

Yukarıda belirtilen amaçlarla, kişisel verilerin aktarılabileceği kişi/kuruluşlar; Bankacılık Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerinin izin verdiği kişi veya kuruluşlar; bunlarla sınırlı olmamak üzere 5411 sayılı Bankacılık Kanunu madde 73/4'te sayılan finansal kuruluşlar ile diğer üçüncü kişiler; BDDK, Sermaye Piyasası Kurulu, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), T.C. Maliye Bakanlığı, TCMB gibi kamu tüzel kişileri; Bankamız ana hissedarı The Commercial Bank (P.S.Q.C.) ve iştiraklerimiz Alternatif Finansal Kiralama A.Ş. ve Alternatif Menkul Değerler A.Ş.'de dahil Bankamızın doğrudan / dolaylı yurt içi / yurt dışı iştirakleri; yurt içi ve yurt dışı para ve menkul kıymet transferi, menkul kıymet saklama taleplerinde ilgili transfere aracılık eden/ saklama hizmeti veren yurt içi ve yurt dışı bankalar ve takas kuruluşları, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi ile bankacılık faaliyetlerini yürütmek üzere hizmet aldığımız, işbirliği yaptığımız, program ortağı olduğumuz kuruluşlar, yurt içi / yurt dışı banka ve finansal kuruluşlar ile diğer üçüncü kişilerdir.

Kişisel verilerin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi; Kişisel verileriniz, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu ve yukarıda belirtilen diğer ilgili mevzuat gereğince onay ve/veya imzanızla düzenlenen bankacılık işlemlerine ilişkin tüm sözleşmeler/bilgilendirme formları ve sair belgelerle, elektronik onay ve/veya imzanız ile yapacağınız bildirimlerle, Genel Müdürlük, Şubelerimiz, ATM'ler, İnternet Bankacılığı, Çağrı Merkezi gibi kanallar aracılığıyla sözlü, yazılı veya elektronik ortamda olmak kaydıyla tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olarak otomatik olmayan, yurt içi/yurt dışı iştiraklerimiz, işbirliği yaptığımız kurum ve kuruluşlar, resmi kurumlar, yurt içi/yurt dışı Bankalar ve diğer 3.kişiler de dahil olmak üzere Bankamız dışından da elde edilebilecek çeşitli yöntemlerle, Bankamızın yasal ve sözleşmesel yükümlülüklerini tam olarak ifa edilebilmesi amacı ile toplanmaktadır.

KVKK’nın 11. maddesi gereği müşteri olarak haklarınız; Bankamıza başvurarak, kişisel verilerinizin;