İnsan Kaynakları Stratejimiz

Bankamızın hedefleri doğrultusunda stratejik insan kaynağı yönetimi bakış açısıyla, çalışana yakın ve sürekli gelişim ilkemiz doğrultusunda faaliyetlerimizi yönetiyoruz.

İnsan Kaynakları Stratejimiz

Alternatif Bank İnsan Kaynakları Grubu olarak yol haritamızı belirlerken, hedef ve stratejimizi, iş birimlerimizin güçlü bir iş ortağı olma yönünde konumlandırdık. Şeffaf ve ulaşılabilir olmanın yanı sıra çalışan odaklı yaklaşımımız en önemli ilkelerimiz arasında yer aldı. İş birimlerimizin ihtiyaçları, çalışanlarımızın görüş ve önerileri ile ortak aklın hakim olduğu bir iş yapış kültürü yaratabilmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu Bakış Açısıyla

  • 1

    İşe alım ekiplerimiz; pozisyonun gerekliliklerine uygun, değişim ve gelişime açık, kurum kültürümüze uyumlu adayları değerlendirmekte

  • 2

    Bankamızın gelecek stratejileriyle uyumlu ve ölçülebilir hedefler belirleyerek, dönemsel hedef revizyonu ve geri bildirim kültürüyle desteklenen bir performans yönetimi uygulamakta,

  • 3

    Eğitim faaliyetleri ile uzmanlık alanlarımızı geliştirmekte, yetenek yönetimi ve kariyer planlama sistemleri ile kendi kaynaklarıyla büyüyebilen bir organizasyon olmayı hedeflemekteyiz.

İlginizi Çekebilir

Vizyon ve Misyon

Hizmet odaklı bankacılık anlayışımız ile müşterilerimizin ihtiyaç duydukları her an yanlarında olmayı hedefliyoruz.

İştiraklerimiz

İştiraklerimiz olan Alternatif Lease ve Alternatif Yatırım aracılığı ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel finansal çözümleri çeşitlendirerek sunuyoruz.

Alternatif Bank Mobil’i Hemen İndirin

Alternatif Bank Mobil uygulamasını kullanarak, her an her yerde bankacılık işlemlerinizi hızlı, kolay ve güvenli olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Alternatif Bank Mobil'i İndirin
Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.